Лабораторні дослідження
Лабораторні дослідження dt.ua

Українські лікарні перевантажені, навіть попри низьку захворюваність на COVID-19 – АР

  Читайте по-русски
  Лікарі кажуть про дефіцит медичного обладнання та засобів індивідуального медичного захисту

  Українські лікарні ледь справляються з коронавірусом, попри відносно невелику кількість випадків захворювання в країні. Про це пише "Цензор.НЕТ" із посиланням на американську інформагенцію Associated Press.

  Як пише видання, медики працюють у саморобних захисних масках і костюмах із поліетиленовими пакетами поверх взуття. Журналісти також зауважили, що лікарні перевантажені пацієнтами: у медустановах, які розраховані на 150 хворих із коронавірусом, знаходяться по 250 чоловік. Крім цього зазначається, що відсутність системи фільтрації в деяких лікарняних моргах змушує медпрацівників проводити розтини зовні, під деревами.

  "Українська проблемна система охорони здоров'я перевантажена через COVID-19, незважаючи на те, що було повідомлено про відносно невелику кількість випадків – 15 322 інфікованих і 391 смертельний випадок за станом на неділю (10 травня – ред.)", – пише видання. Зазначається, що найбільш очевидною проблема є в Чернівцях, де було підтверджено більш як 2268 випадків інфікування в місті й околицях.

  "Моя душа кричить. У нас дефіцит медичного обладнання та засобів індивідуального медичного захисту. Як наслідок, ми заражаємося", – розповідає виданню анестезіолог Чернівецької обласної лікарні Микола Шарахліцкій.

  Завідувач відділенням інтенсивної терапії цієї ж лікарні Костянтин Дронь каже, що не вистачає всього.

  "Я не думаю, що хоча б одна лікарня в Україні має все, що потрібно", – говорить він.

  Терапевт із міста Почаїв, 51-річний Іван Венжинович, розповідає, що "сімейні лікарі самоусунулися від вирішення проблеми".

  "Вони не відвідують пацієнтів, а дають консультації по телефону. усі бояться заразитися коронавірусом", – зазначив терапевт.

  Як пише видання, У лікарні Почаєва немає фахівців із інфекційних захворювань: один звільнився, в іншого діагностували коронавірус.

  "Усі люди втекли, а ті , хто залишився, працюють на межі своїх сил через цю реформу", – вважає Венжинович. Зазначається, що лікарі побоюються послаблень карантинних заходів з 11 травня в країні.

  "Ви можете бачити сумну картину нашої "готовності", і це відбувається на четвертому місяці епідемії", – розповідає патологоанатом із Тернополя Олег Стецюк. За його словами, країна не дає медикам "ні копійки на поліпшення санітарних умов".

  Як пише видання, Стецюк одягнений у жовтий захисний костюм, який йому зшив майстер, що шиє взуття. Він проводить розтин померлих від коронавірусу на свіжому повітрі, оскільки в лікарняному морзі немає нормальної вентиляції і водопостачання.

  "Україна була повністю неготова до епідемії. До сих пір велике питання, чи готова вона зараз ", – говорить Стецюк. Лікар розповідає, що йому відмовили і в проханні надати намет для розтину на вулиці, посилаючись на брак коштів.

  Зазначається, що лікарі також скаржаться на зарплату. "Сумно і страшно, що мені доводиться думати не про своїх пацієнтів, а про те, як не померти з голоду, як оплатити свою квартиру і прогодувати сім'ю", – каже 38-річний лікар Ігор Фельдман із Чернівців з 15-річним стажем, який заробляє приблизно 4700 гривень у місяць.

  Журналісти також звертають увагу на корумповану економіку в країні і на виснаження бюджету війною з російськими найманцями. Також говорять про нову адміністрацію президента Зеленського, яка продовжує працювати над медреформою.

  Попередній матеріал
  Такої масової вирубки лісів в Україні не було з післявоєнного часу – WWF
  Наступний матеріал
  За кордоном понад 60 українців побороли коронавірусну хворобу – МЗС
  Loading...