Вирубка лісів
Вирубка лісів відкриті джерела

Такої масової вирубки лісів в Україні не було з післявоєнного часу – WWF

  Читайте по-русски
  У попередньому десятилітті пожежі були відповідальні за менш ніж 1% у зміні площ лісу

  Україна вкрай потребує нової лісової політики. Про це заявили експерти Всесвітнього фонду дикої природи (World Wide Fund for Nature – WWF) в матеріалі, опублікованому виданням УП.

  За словами екологів, за останні 30 років кількість рубок лісу в Україні значно зросла. При цьому, сама вирубка лісів відбувається в заборонених для цього місцях. Уточнюється, що в Україні недостатньо можливостей у громадськості вплинути на прийняття рішень у лісовій галузі, також нечітко прописана охорона рідкісних видів. А працівники лісової галузі незадоволені, оскільки мають фінансові і податкові проблеми, йдеться в матеріалі.

  Загалом, екологи заявляють про величезну прогалину в лісовому законодавстві, яке потребує термінового реформування.

  "Є "командна" система, яка залишилася у спадок з радянських часів, зарегульована купою нормативів, яка не відповідає сучасним реаліям. Відбувається багато змін у законодавстві, щоправда, за дещо хаотичним принципом. Вносять окремі зміни, які не дуже лягають в одну лінію з іншими пунктами законодавства, створюють багато протиріч або навпаки з'являються пробіли", – заявляє зоолог, керівник практики "Лісу" WWF Україна Андрій Плига.

  Як уточнюється в матеріалі, 99% змін лісового покриву – це результат саме вирубки лісів. Згідно з даними попереднього десятиліття – пожежі були відповідальні менш ніж за 1% в зміні площ лісу. Тобто зазвичай пожежі (які почастішали в Україні і світі останнім часом) порівняно з рубками – відіграють дуже незначну роль.

  Так, недосконала нормативна база дозволяє проводити рубки там, де вони заборонені або обмежені. "Яскравий приклад – санітарні рубки", згадується в матеріалі.

  Крім того, у вирубках лісу зацікавлені і самі працівники лісових господарств, пишуть журналісти.

  "Зараз лісові господарства не мають державного фінансування. Заробітна плата працівників лісгоспу прямо залежить від обсягу заготівлі деревини. Вони заробляють те, що вирубали. Тобто вони прямо в цьому зацікавлені", – впевнений Плига.

  Попередній матеріал
  Друга хвиля пандемії – у ВООЗ та Європейській комісії радять готуватися до нових спалахів COVID-19
  Наступний матеріал
  Українські лікарні перевантажені, навіть попри низьку захворюваність на COVID-19 – АР
  Теги:
  Loading...