Лікарі
Лікарі 5 канал

Друга хвиля пандемії – у ВООЗ та Європейській комісії радять готуватися до нових спалахів COVID-19

  Читайте по-русски
  Країни просять посилити заходи, щоб зупинити поширення коронавірусу

  Бути готовими до другої хвилі пандемії коронавірусу радять у Всесвітній організації охорони здоров'я, передає "Укрінформ".

  Укотре застерегли країни не поспішати скасовувати карантин. У ВООЗ наголосили, що без постійного тестування і відстеження контактів хворих країни можуть зіткнутися з новим спалахом уже наприкінці літа.

  Крім того, в організації закликали не сподіватися на вироблення колективного імунітету. Адже неможливо вирахувати, скільки людей для цього мають перехворіти на COVID-19.

  Натомість у Всесвітній організації охорони здоров'я просять посилити заходи, щоб зупинити поширення коронавірусу.

  "Щоб захистити людські життя, ВООЗ тісно співпрацює з урядами і закликає надалі дотримуватися суворих обмежень. Ми дуже занепокоєні, що деякі країни повністю скасовують карантин, і при цьому не готові до нового спалаху. Доки не буде винайдена вакцина, ізоляція – це наш найефективніший інструмент для подолання COVID-19", – повідомив Тедрос Адханом Ґебреєсус, голова ВООЗ.

  І додав: "У вихідні ми побачили ознаки викликів, які можуть бути попереду. У Південній Кореї бари та клуби були закриті, оскільки підтверджений випадок призвів до необхідності відстежити велику кількість контактів".

  Європейська комісія також допускає, що пандемія коронавірусної хвороби COVID-19 матиме другу хвилю, інформує "Інтерфакс-Україна".

  "Щодо другої хвилі, ми постійно продовжуємо наші зусилля з координації з державами-членами, з різними органами, зокрема з комітетом з охорони здоров'я. Ця робота також ведеться під час щотижневих відеоконференцій за участю відповідних єврокомісарів і держав-членів", – заявив прессекретар Єврокомісії Стефан де Кеєрсмекер.

  Він додав, що держави-члени ЄС повинні готуватися до другої хвилі заражень і використовувати всі можливі засоби для поліпшення своїх систем нагляду за епідеміологічною ситуацією.

  Де Кеєрсмекер зазначив, що Єврокомісія бере участь у підготовчій роботі і має намір продовжувати взаємодіяти з ECDC і державами-членами, щоб гарантувалася інформація про наявність ризиків і щоб громадяни "добре розуміли, що друга хвиля може початися, навіть якщо перша хвиля була коректно взята під контроль".

  Нагадаємо, Литва та Польща вирішили з 11 травня відкрили свої кордони для працівників, підприємців та студентів.

  Попередній матеріал
  На Рівненщині вирішили не пом'якшувати карантин в одному з районів та окремих селах – подробиці
  Наступний матеріал
  Такої масової вирубки лісів в Україні не було з післявоєнного часу – WWF
  Loading...

  На Рівненщині вирішили не пом'якшувати карантин в одному з районів та окремих селах – подробиці

  Карантин на Буковині послаблювати поки не будуть – Осачук

  Степанов: Надбавку у 300% в повному обсязі за березень лікарям виплатила лише одна область

  "Кінець травня буде гарячим": яка ситуація у Білорусі та чи є ризик спалаху хвороби після 9 травня

  "Тест на людську відповідальність": як реагують на послаблення карантину у Черкасах

  Сотні військових РФ заразилися коронавірусом під час репетицій параду – росЗМІ