Репетиція параду під Москвою
Репетиція параду під Москвою inforesist.org

Сотні військових РФ заразилися коронавірусом під час репетицій параду – росЗМІ

Читайте по-русски
Остання репетиція параду на полігоні під Москвою відбулася 16 квітня, коли у сусідніх країнах давно тривав карантин

У російському Підмосков'ї щонайменше 300 військових захворіли на коронавірус – усе через репетиції параду до 9 травня, який зрештою було скасовано. Про це повідомляється у розслідуванні місцевого видання "Проект".

Як з'ясували журналісти видання, вже під час "неробочих днів" у Росії, тисячі курсантів продовжували тренуватися на полігоні Алабіно, що біля Москви. Щонайменше три сотні з них інфікувалися вірусом СOVID-2019, утім реальна цифра хворих на недугу може виявится у рази більшою.

На офіційний запит журналістів видання про кількість інфікованих коронавірусом військових після репетицій параду, у Міноборони РФ відповіді так і не надали.

"Невідома точна кількість хворих (на Covid-19 – ред.), проте підсумувавши отримані від службовців і родичів дані, ми отримали не менше трьох сотень хворих під час репетиції. Це восьма частина тих, хто взагалі виявився інфікованим коронавірусом в російській армії, військових інститутах та училищах. Найімовірніше, ця цифра у рази більше: "Проекту" вдалося поговорити тільки з учасниками репетицій та їх знайомими з шести частин, інститутів і училищ (з більш ніж 40), які брали участь в репетиціях в Підмосков'ї", – зазначається у розслідуванні.

Зауважимо: 1 квітня, коли Росія вже закрила кордон із Грузією, а більшість країн скасували масові заходи, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що підготовка військовослужбовців та організація приїзду іноземних гостей на парад тривають.

Остання репетиція параду на полігоні Алабіно відбулася 16 квітня – на той момент Москва та Московська область вже майже 20 днів знаходилися на самоізоляції.

Відео з репетиції параду до 9 травня у російському Підмосков'ї. Увага! Ненормативна лексика, 18+. 

Курсанти та їхні близькі переконані, що масове зараження коронавірусом пов'язане саме з репетиціями параду на полігоні. Один із курсантів (кадет Військової академії зв'язку ім. Будьонного) розповів, що захисні маски під час вишколу використовували лише поодинокі військові.

Як повідомляв 5.UA, Іран помилково атакував власний корабель під час військових навчань

Попередній матеріал
Порошенко: Вимагаю від Зеленського продовжити заборону російських соцмереж і каналів
Наступний матеріал
"Тест на людську відповідальність": як реагують на послаблення карантину у Черкасах
Loading...