парашутисти
парашутисти 5 канал

Фігуру в повітрі складуть 100 осіб: Харків приймає найпрестижніший парашутний проєкт у світі – сюжет

Читайте по-русски
Для участі в міжнародних тренувальних зборах до аеродрому "Коротич" прибули 100 професійних спортсменів із понад 30-ти країн світу

У Харкові готуються до встановлення світового рекорду. На місцевому аеродромі стартував один із етапів всесвітньо відомого парашутного проєкту Sequential Games. Упродовж тижня майстерність відточуватимуть 100 спортсменів-парашутистів із різних країн світу. Вони мають зібрати певну фігуру, а потім ще й перебудувати її. І все це – у повітрі. Як триває підготовка, бачила Оксана Нечепоренко.

Для участі в міжнародних тренувальних зборах до аеродрому "Коротич" прибули 100 професійних спортсменів із понад 30-ти країн світу. Впродовж тижня парашутисти готуватимуться до встановлення світового рекорду.

"Те, що в небі збирається фігура – це, скоріше, ілюзія. Як сильно не тримайся. Якщо ти падаєш або швидше, або повільніше основної фігури, фігура не відбудеться. Якщо всі захоплення є, то не має значення, скільки це: 2 секунди, 1 секунда або пів секунди – якщо всі захоплення є, то фігура відбулася", – запевняє 8-разовий рекордсмен світу Ілля Балашов.

За менш як 10 хвилин літак Ан-72 набирає висоту 5 тисяч метрів. Парашутисти мають зібрати й перебудувати фігуру в повітрі. Для цього потрібно розрахувати швидкість падіння і відпрацювати кожен рух до автоматизму.

"Майданчики приземлення тут, площа більша, тому дуже зручно звичайно. Ну а загалом, оскільки я стрибала на різних дроп-зонах України, то це однотипні умови, скажімо так. Звичайно, робота тут складна, але через те, що дуже добре підготовлена ​​команда спортсменів, то результат очевидний. Виходить", – розповідає парашутистка Марина Князєва.

Постановниками стрибків стали автори світових парашутних рекордів із Німеччини, Франції, Великої Британії, Данії та України.

"Ми з моїми друзями – Патриком і Мілко – зібралися разом, ми хотіли зробити щось масштабне, міжнародне. І перший захід у межах проєкту був успішним. Учасники задоволені", наголошує постановник стрибків та парашутних рекордів Дітер Кірш.

Сформувати фігури для рекорду парашутистам із перших спроб не вдалося. Щоб удосконалити майстерність, у спортсменів ще є час. Адже стрибки триватимуть до 2 серпня. На аеродромі кажуть, навіть приземлення сотні людей – це вже своєрідний рекорд. Щоправда, поки що лише для Харківщини.

"Тепер ми вже чітко розуміємо, що можемо заявлятися на рекорд. Тільки чотири країни у світі, можливо, п'ять здатні організовувати і приймати такі великі заходи, в тому числі – Україна, наш рідний Харків", – зауважує керівник авіаклубу Сергій Філатов.

Харків приймає другий етап найпрестижнішого парашутного проєкту у світі Sequential Games. Це щорічні збори найсильніших парашутистів. У квітні такий відбір уже відбувся в Португалії. Фінал запланований на жовтень. Тоді світовий рекорд спробують встановити в США. Щоб упоратися із завданням, у спортсменів буде 10 спроб.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".

Нагадуємо, три повітряні рекорди встановили жінки на Харківщині. 

Дивіться також фотогалерею:

Як це – десантуватися без парашута: під час Sea Breeze-2018 українські морпіхи випробували на собі систему "Адаптер"

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
КНДР знову запустила дві балістичні ракети в напрямку Японського моря – відео
Наступний матеріал
Каталог 10-тисячного єврейського цвинтаря формують науковці в Бердичеві – чим цікаве дослідження
Loading...

"Забезпечив парашут сім'ї": Пушилін підписав "закон" про довічне утримання

Безпарашутне десантування в море: як стартувала активна фаза міжнародних навчань "Сі Бриз-2018"

Навчання "Сі Бриз – 2018": українські прикордонники відпрацювали безпарашутне десантування з вертольоту в море

Замовила собі подарунок: 71-річна українка в інвалідному візку стрибнула з парашутом

Стрибки з парашутом і тактичні навчання: на Житомирщині стартують масштабні збори резервістів

Як морські піхотинці з парашутом стрибали – ФОТО