У Харкові готуються до встановлення світового рекорду. На місцевому аеродромі стартував один із етапів всесвітньо відомого парашутного проєкту Sequential Games. Упродовж тижня майстерність відточуватимуть 100 спортсменів-парашутистів із різних країн світу. Вони мають зібрати певну фігуру, а потім ще й перебудувати її. І все це – у повітрі. Як триває підготовка, бачила Оксана Нечепоренко.
Для участі в міжнародних тренувальних зборах до аеродрому "Коротич" прибули 100 професійних спортсменів із понад 30-ти країн світу. Впродовж тижня парашутисти готуватимуться до встановлення світового рекорду.
"Те, що в небі збирається фігура – це, скоріше, ілюзія. Як сильно не тримайся. Якщо ти падаєш або швидше, або повільніше основної фігури, фігура не відбудеться. Якщо всі захоплення є, то не має значення, скільки це: 2 секунди, 1 секунда або пів секунди – якщо всі захоплення є, то фігура відбулася", – запевняє 8-разовий рекордсмен світу Ілля Балашов.
За менш як 10 хвилин літак Ан-72 набирає висоту 5 тисяч метрів. Парашутисти мають зібрати й перебудувати фігуру в повітрі. Для цього потрібно розрахувати швидкість падіння і відпрацювати кожен рух до автоматизму.
"Майданчики приземлення тут, площа більша, тому дуже зручно звичайно. Ну а загалом, оскільки я стрибала на різних дроп-зонах України, то це однотипні умови, скажімо так. Звичайно, робота тут складна, але через те, що дуже добре підготовлена команда спортсменів, то результат очевидний. Виходить", – розповідає парашутистка Марина Князєва.
Постановниками стрибків стали автори світових парашутних рекордів із Німеччини, Франції, Великої Британії, Данії та України.
"Ми з моїми друзями – Патриком і Мілко – зібралися разом, ми хотіли зробити щось масштабне, міжнародне. І перший захід у межах проєкту був успішним. Учасники задоволені", – наголошує постановник стрибків та парашутних рекордів Дітер Кірш.
Сформувати фігури для рекорду парашутистам із перших спроб не вдалося. Щоб удосконалити майстерність, у спортсменів ще є час. Адже стрибки триватимуть до 2 серпня. На аеродромі кажуть, навіть приземлення сотні людей – це вже своєрідний рекорд. Щоправда, поки що лише для Харківщини.
"Тепер ми вже чітко розуміємо, що можемо заявлятися на рекорд. Тільки чотири країни у світі, можливо, п'ять здатні організовувати і приймати такі великі заходи, в тому числі – Україна, наш рідний Харків", – зауважує керівник авіаклубу Сергій Філатов.
Харків приймає другий етап найпрестижнішого парашутного проєкту у світі Sequential Games. Це щорічні збори найсильніших парашутистів. У квітні такий відбір уже відбувся в Португалії. Фінал запланований на жовтень. Тоді світовий рекорд спробують встановити в США. Щоб упоратися із завданням, у спортсменів буде 10 спроб.
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".
Нагадуємо, три повітряні рекорди встановили жінки на Харківщині.
Дивіться також фотогалерею:
Як це – десантуватися без парашута: під час Sea Breeze-2018 українські морпіхи випробували на собі систему "Адаптер"









