Знайти пораненого та евакуювати його повітрям із небезпечного місця до лікарні без посадки гелікоптера. Таке завдання екіпажі 10-ї морської авіаційної бригади відпрацьовували під час чергової льотної зміни. Вчилися злагоджено діяти пілоти, бортові техніки та рятувальні групи.
Вояки вперше відпрацьовують евакуацію поранених без посадки повітряного судна з людиною. До цього використовували винятково манекени. Гелікоптер, який раніше належав цивільним рятувальникам, передали військовій частині кілька місяців тому. Тож тепер армійці випробовують його у виконанні різних завдань.
"Військові частини, які мають на озброєнні вертольоти такого типу, є тільки у морської авіації", – уточнює заступник командира бригади Микола Плескач.
У складі бригади працює спеціальний парашутно-десантний загін. Саме його бійці мають першими прийти на допомогу потерпілим.
"Наш підрозділ доставляється парашутними або безпарашутними, або евакуаційними способами, надають допомогу потерпілому, готують майданчик для евакуації. Якщо неможливо посадковим способом зробити евакуацію, то її проводить за допомогою спускових пристроїв", – розповідає начальник рятувальної парашутно-десантної групи Євген Дрьомін.
Підготувати таких фахівців – справа не одного року. Адже вони мають вміти стрибати з парашутом, працювати як водолази та виживати у складних умовах. До того ж повинні знати, як надати першу допомогу.
"На борту – залежно від ситуації. Бувають різні. Переломи, кровотеча. Зупинити кровотечу, якщо перелом – накласти шину", – каже фельдшер-рятувальник Юрій Ніколов.
Завдання пілотів – якнайшвидше доправити пораненого до медичного закладу. Цього разу навчання відбулися успішно. Умовного потерпілого доправили з Очакова до Миколаєва і передали медикам польового шпиталю.
Михайло Скляренко, Миколаївська область, "5 канал"
Інтенсивні польові навчання: як піхотинці стріляли з БМП і гранатомета АГС-17 – фото