Вишкіл курсантів-випускників Академії Сухопутних військ
Вишкіл курсантів-випускників Академії Сухопутних військ 5 канал

"Адаптуються під будь-яку ситуацію": як тренують випускників Академії сухопутних військ

Читайте по-русски
Уже влітку випускники поповнять офіцерський склад української армії

Останній польовий вихід і офіцерські погони. На Яворівському полігоні Львівщини курсанти-випускники Національної академії сухопутних військ відпрацьовують усе, чого навчилися за останні чотири роки. На це у них лише місяць, далі на майбутніх офіцерів чекають іспити та вручення погонів. Чи готові курсанти бути офіцерами, бачила Марта Шикула.

Виконувати вогневі завдання, вміти надавати домедичну допомогу та керувати боєм. Такі військові ази відпрацьовують випускники військового вишу. Це їхній останній польовий вихід перед отриманням погонів офіцерів.

Курсант Артем Бугаєв заряджає великокаліберний кулемет. За легендою, військовослужбовець на бойовій позиції, попереду ворожа БМП.

Два постріли – і умовного супротивника знищено. А великокаліберний кулемет армійці часто використовують на передових позиціях на сході України. Тому програму навчань розробляли з урахуванням бойового досвіду, здобутого українськими воїнами під час Операції об'єднаних сил.

"Загалом на 90% влучають у ціль. З 15 боєприпасів, які вони утримують ураження зробили майже 90%. Вони вже пройшли теоретичну підготовку, де вони вивчали матеріальну частину зброї, обслуговування зброї, які затримки при стрільбі", – коментує викладач кафедри вогневої підготовки Олександр Кмін.

Інша група курсантів вивчає ази домедичної допомоги. Під час умовного бою з супротивником з'явилися поранені. Перед військовослужбовцями завдання: доправити його з поля бою до окопу та надати допомогу.

"Ми робимо так, щоб вогонь противника був менш інтенсивним. Встановлюємо зоровий контакт з пораненим. Дивимося чи він при тямі, запитуємо чи він відчуває ноги, чи нема кровотечі, чи може він відчуває, що в ньому є осколок. Часу дуже мало", – пояснює курсант Денис Огреніч.

Вишкіл курсантів-випускників Академії Сухопутних військ
Вишкіл курсантів-випускників Академії Сухопутних військ5 канал

Навчання відбуваються під пильним наглядом викладачів військового вишу, які мають бойовий досвід у зоні проведення Операції об'єднаних сил.

"Мотивація життя і власного здоров'я найбільша мотивація на полі бою. Вони із захопленням і великою ініціативою відпрацьовують елементи практичні на вищому рівні. Вони швидко адаптуються під будь-яку ситуацію, яку їм створює керівник, і вони спроможні виконувати завдання за призначенням", – запевнив викладач академії Володимир Петриця.

Польовий вишкіл триватиме місяць. За цей час курсанти-випускники мають відпрацювати всі військові навички, здобуті за чотири роки. Після цього на них чекають іспити. А вже влітку випускники поповнять офіцерський склад української армії.

Марта Шикула, Євген Радіон, "5 канал"

 

Попередній матеріал
У мережі з'явився трейлер фінального сезону "Гри престолів" – відео
Наступний матеріал
"Ґрунтуватиметься на жорсткій обороні": Порошенко розповів, яка подальша стратегія протидії агресії РФ

Інтенсивні польові навчання: як піхотинці стріляли з БМП і гранатомета АГС-17 – фото

Влучно б'ють по цілях: яку зброю опановують курсанти академії Нацгвардії під час тренувань

Десантна переправа й плавальний транспортер: як гартуються курсанти ЗСУ – ФОТО

"Немає межі досконалості": курсанти-випускники здійснили перші самостійні польоти на літаках Су-25

Табір для вогнеборців: під Харковом тренуються майбутні рятувальники

"Ураган" у зоні ООС: військові провели тренування підрозділів реактивної артилерії