Швейне виробництво
Швейне виробництво 5 канал

Бізнес з "нуля": релокована швейна фабрика нарощує свої потужності – як це відбувається на Черкащині

Читайте по-русски
Тут виготовляють форму для силових структур

Херсонське підприємство, яке переїхало на Черкащину, стало одним з найбільших платників податків на новому місці. Швейна фабрика шиє одяг для силових структур. На початку повномасштабної війни російські війська захопили південь країни, де були усі 6 філій виробництва. Вивезти обладнання не вдалося. Як починали роботу з нуля – розповість Яна Лимаренко.

Тетяна шиє куртки для військових. Каже, на релокованому підприємстві працюють сім десятків людей і для райцентру – це істотне збільшення кількості робочих місць. Частина з нинішніх швачок до цього були безробітними. Їх навчали досвідченіші кравчині.

"Дуже були потрібні, тому що так почалася війна, багато підприємств поскорочували свої виробництва і дуже нам потрібно було, дуже раді були, що у нас відкрили таке виробництво. Мені тут запропонували більшу зарплату і кращі умови роботи", – тішиться кравчиня Тетяна Кнігніцька.

Тут виготовляють форму для силових структур. Швачки працюють уже 7 місяців і навчилися строчити одяг дуже швидко.

"У нас 120 виробів за зміну, працюємо з 8 до 5 години у нас робочий день, залишаємося, якщо потрібно підганяти працю", – каже Ірина Чубіна.

У великому залі – швейний цех, поряд – працюють лише машини. Ці станки вишивають шеврони.

"Тут виготовляються шеврони, ось ми робили велике замовлення для ДСНС, ось це муфта-погони для ДСНС також, це для фахівців центрального управління, це для поліції також, тільки літній варіант військовий", – демонструє працівник швейної компанії Сергій Вакалов.

А такою буде форма для українських військових, яка нині у роботі.

"Зараз ми шиємо літній асортимент одягу, в нього входить два види костюма польового, ось цей, він трошечки відрізняється, і в даний момент той, що ми шиємо – костюм літній польовий, якого найбільше потребують наші воїни, а це вже ми чекаємо перемоги і наші хлопці будуть, скажімо так, марширувати в такому гарному костюмі, також будемо шити цей костюм", – зауважує керівниця смілянського філіалу швейної компанії Наталія Дементьєва.

Ця швейна компанія переїхала до Черкащини із зони бойових дій. На початку повномасштабної війни росіяни окупували південь України, де були розташовані 6 її підприємств. Директор із власником приїхали на Черкащину вдвох відновлювати виробництво з нуля.

Від початку повномасштабної війни на Черкащині швейна компанія відкрила три підприємства, ще одне – в сусідній Кіровоградській області, також відновили роботу в деокупованій Снігурівці. Загалом у цих філіях працюють 300 людей.

У травні підприємці планують відкрити свою найстарішу філію в Херсоні – фабриці вже 96 років. Після окупації її почали відновлювати.

"Побиті всі вікна, частина обладнання була зруйнована, зробили ремонт, завезли обладнання, головне – це люди. Це наші працівники перебували в період окупації, які чекали наші рекомендації, що прийдуть, дадуть податки, дадуть заробітну платню, варіантів не відкривати там чи ще окуповані наші 4 підприємства, чекаємо, коли хлопці їх звільнять і відразу будемо поновлювати роботу", – запевняє директор швейної компанії "Вид" Ярослав Скрипник.

На Черкащині вже понад чотири десятки релокованих підприємств. Вони розселяються по всьому регіону. У Черкаській обласній військовій адміністрації кажуть: місць для подальшого розміщення підприємств-переселенців – багато. Також чиновники обіцяють допомогу бізнесу.

"Насамперед наше завдання – це зустріти, показати всі можливі спроможності щодо локації, це супроводження процесу домовленостей, де його розмістити з органами місцевого самоврядування, як це було у випадку Черкас чи Сміли, чи Корсуня, ми супроводжували поки заключали договори на оренду чи на дуже низькій оренді, дуже сприятливі умови і надалі це і реалізація продукціїі по зовнішнім ринках  всередині України", – зазначив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Доки швачки виготовляють воїнам форму, у приміщенні поруч волонтери плетуть маскувальні сітки для військових із залишків тканини. Такі обрізки забирають у виробників близько десятка доброчинних організацій, які створюють маскування для українських захисників.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"

Читайте також: "Чарівне таке дійство": як у Кропивницькому переселенці вчилися перетворювати яйця на витвір мистецтва 

Дивіться також: Свята на два тижні раніше: українські церкви готуються перейти на новий календар

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Кабмін розділив оборонні закупівлі на закриті та відкриті – Шмигаль роз'яснив
Наступний матеріал
У Польщі технічна експертиза попередньо підтвердила падіння російської ракети X-55 – ЗМІ
Loading...
Нафтобізнес медведчука в росії поповнився двома мережами АЗС – розслідування

Нафтобізнес медведчука в росії поповнився двома мережами АЗС – розслідування

Проблема блокування податкових накладних не знята: бізнес звернувся до Кабміну і ОП

Проблема блокування податкових накладних не знята: бізнес звернувся до Кабміну і ОП

"Прив'язались пуповиною до кривавих грошей": які міжнародні компанії досі працюють в росії

"Прив'язались пуповиною до кривавих грошей": які міжнародні компанії досі працюють в росії

 "Щоб вижити, потрібно займатися справою": що відомо про бізнес-інкубатор для жінок-переселенок – сюжет

"Щоб вижити, потрібно займатися справою": що відомо про бізнес-інкубатор для жінок-переселенок – сюжет

"Влада не стала business friendly": у "Слузі народу" визнали, що обдурили підприємців

"Влада не стала business friendly": у "Слузі народу" визнали, що обдурили підприємців

Переводили мільйонні суми: СБУ викрила, що компанії дружини медведчука фінансували мвс росії та росгвардію

Переводили мільйонні суми: СБУ викрила, що компанії дружини медведчука фінансували мвс росії та росгвардію