Люди користується ноутбуком
Люди користується ноутбуком Shutterstock

Проблема блокування податкових накладних не знята: бізнес звернувся до Кабміну і ОП

Читайте по-русски
У повідомленні наголосили: деякі напрямки роботи таки потребують істотного покращення

У заяві Європейської Бізнес Асоціації мовиться, що проблема відшкодування ПДВ та блокування податкових накладних не знята – так, більшість податкових накладних, що було заблоковані протягом жовтня 2022 року, на жаль, не змогли бути оскаржені в адміністративному порядку. Про це повідомляє "Економічна правда".

"На жаль, деякі напрямки роботи таки потребують суттєвого покращення в цих аспектах, зокрема, податковий. Так, з моменту, як в країні відновив функціонування Реєстр податкових накладних (27 травня 2022 року), питання їх реєстрації та, загалом, відшкодування ПДВ постійно залишається проблемним. Періодично у Податкової служби виникають ідеї щодо змін, періодично проблема набуває більш гострого характеру (як у жовтні 2022 року)", – мовиться в асоціації.

"Водночас, станом на зараз проблема все ж не знята – бізнес продовжує страждати від блокування та труднощів з відшкодування. Більшість податкових накладних, що було заблоковано протягом жовтня 2022 року, на жаль, не змогли бути оскаржені в адміністративному порядку, і компанії будуть змушені звертатись до суду, де, на жаль, розгляд справ може тривати роками – ну а обігові кошти компаній буде до тих пір заблоковано", – зазначається у Європейській Бізнес Асоціації.

Там наголосили, що "обіцяне автоматичне розблокування на підставі таблиць інформації не працює на практиці".

"Система реєстрації й алгоритм розблокування накладних створені так, щоб на кожному етапі ручне втручання могло завадити автоматичній роботі системи та створити умови для подвійної сплати податків для наповнення бюджету країни", – зауважили в Європейській Бізнес Асоціації.

"Водночас, протягом усього періоду воєнного стану компанії повідомляють про отримання запитів від регіональних підрозділів Державної податкової служби України надати пояснення щодо задекларованих збитків компанії. І особливо зухвало звучить завчена податківцями фраза, що "війна то не причина декларувати збитки", – написали в асоціації.

"Компаніям відмовляють у прийнятті річної звітності в разі, якщо компанія задекларувала своє право на пільги по чотирьох видах податків (земельний, орендна плата за землю державної та комунальної власності, екологічний, майновий) на територіях, які були окуповані чи на них велись активні бойові дії. Також з незрозумілих причин податківці відмовляють прозорим компаніям у праві скористатись діючими нормами Податкового кодексу щодо неможливості подання звітності чи відсутності первинних документів через втрату таких внаслідок активних бойових дій чи окупації", – розповіли в Європейській Бізнес Асоціації. 

Також асоціація закликала "переглянути такі підходи до роботи з прозорим бізнесом" і звернулась до Кабінету міністрів України, Офісу президента з проханням "посприяти в захисті законних прав та інтересів представників бізнесу".

Нагадаємо, ініціативи "ЄС" щодо підтримки бізнесу: брифінг Южаніної та Герасимова.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

блокування податкових накладних – "Це вже критична точка" – Ніна Южаніна.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Помста і справедливість: як рф має відповісти за жахіття війни – "Незламна країна"
Наступний матеріал
У Бахмуті прикордонники "задвохсотили" "вагнерівців", які намагалися заховатися після невдалого штурму
Loading...
Збираюся реєструвати проєкт закону, спрямований на захист прав платників податків – Ніна Южаніна

Збираюся реєструвати проєкт закону, спрямований на захист прав платників податків – Ніна Южаніна

"Це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав" – Гетманцев про оподаткування бізнесу

"Це мистецтво общипувати гусака так, щоб він не кричав" – Гетманцев про оподаткування бізнесу

У Мінфіні розповіли, за яких умов можуть істотно підвищити податки

У Мінфіні розповіли, за яких умов можуть істотно підвищити податки