МЗС
МЗС ca.wikipedia.org

Жодна цивілізована держава не визнає нікчемних спроб Кремля легітимізувати анексію Криму – МЗС

  Читайте по-русски
  Київ нагадує, що дії РФ щодо так званого Кримського мосту грубо порушують Конвенцію ООН з морського права

  Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку з неузгодженим візитом президента Росії Володимира Путіна на тимчасово окуповану територію Криму та відкриттям руху залізничною частиною так званого Кримського мосту через Керченську протоку.

  "Ні поїздки російських посадовців до Криму, ні будівництво мосту, як і будь-які інші дії окупаційної адміністрації, жодним чином не можуть змінити закріплений у Конституції України статус Автономної Республіки Крим і міста Севастополя як невід’ємної частини території України в її міжнародно визнаних кордонах", – ідеться в заяві МЗС України, розміщеній на сайті відомства 23 грудня.

  Зазначається, що дії РФ щодо так званого Кримського мосту грубо порушують Конвенцію ООН з морського права 1982 року, двосторонні договірні зобов’язання перед Україною та фундаментально суперечать загальновизнаним нормам і принципам міжнародного права.

  "Ні Україна, ні жодна цивілізована держава світу не визнає нікчемні спроби Кремля легітимізувати анексію частини суверенної території України. Вчергове наголошуємо, що Російська Федерація як держава-окупант несе повну відповідальність за наслідки своїх міжнародно-протиправних діянь", – зазначено в заяві.

  У відомстві вимагають від російської сторони припинити протиправні дії та будь-яку діяльність на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України – Криму та Севастополі.

  "Російській стороні передано відповідну ноту протесту", – додали в МЗС.

  Нагадаємо, 23 грудня Путін запустив рух поїздів по мосту через Керченську протоку. По залізниці мосту він вирушив на рейсовому автобусі з Керчі в Тамань.

  Попередній матеріал
  Зеленський підписав закон про надання статусу УБД для добровольців
  Наступний матеріал
  Генсек НАТО готовий зустрітися з Путіним
  Loading...

  Відпустили 12-х, заґратували 40: правозахисниця розповіла, скількох кримчан переслідує окупаційна влада

  У Криму до затриманого Кашука застосовували тортури та погрози

  Окупаційний суд Криму залишив кримськотатарських активістів за ґратами до лютого

  Їхав на похорон батька: ФСБ не пустила українця до Криму

  Генасамблея ООН підтримала резолюцію щодо захисту прав людини в окупованому Криму

  У законопроєкті про децентралізацію немає Севастополя: у Зеленського пояснили чому