ГА ООН
ГА ООН Олег Ніколенко / Facebook

Генасамблея ООН підтримала резолюцію щодо захисту прав людини в окупованому Криму

Читайте по-русски
Цю резолюцію підтримав Третій комітет Генеральної асамблеї ООН 14 листопада 67 голосами, вона набуває чинності після її ухвалення Генасамблеєю ООН

Генеральна асамблея ООН підтримала внесений українською стороною проєкт резолюції про захист прав людини в Криму в умовах російської окупації, повідомляє Посольство України в ООН у середу.

Як повідомляється в мікроблозі посольства в соцмережі Twitter, на підтримку резолюції проголосували 65 країн, 23 виступили проти.

На підтримку резолюції виступили, зокрема, країни ЄС, США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, Японія, Ізраїль, Молдова, Грузія, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія.

Проти, крім РФ, проголосували Китай, Індія, Білорусь, Сербія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Вірменія, КНДР, Венесуела, Сирія.

Більшість країн утрималися – загалом 83. Серед них Боснія і Герцеговина, Лівія, Єгипет, Йорданія, Ірак, Бразилія, Мексика, Монголія, Пакистан, Південна Корея, Південна Африка, Таїланд, Індонезія.

Як повідомлялося, основними положеннями резолюції є:

  • засудження масових затримань активістів і захисників прав людини на підставі звинувачень у підтримці тероризму;
  • заклик припинити переслідування і звільнити осіб, затриманих за висловлювання власних думок, зокрема до початку окупації;
  • засудження практики призову чоловіків до ЗС РФ і кримінального переслідування тих, хто ухиляється від служби в армії країни-окупанта;
  • вимога негайно звільнити всіх незаконно затриманих громадян України та забезпечити їх безперешкодне повернення на батьківщину;
  • заклик до міжнародної спільноти продовжити в рамках міжнародної адвокації засудження порушень РФ прав людини в Криму, і на двосторонньому, і на багатосторонньому рівнях.

Цю резолюцію підтримав Третій комітет Генеральної асамблеї ООН 14 листопада 67 голосами (23 виступили проти), вона набуває чинності після її ухвалення Генасамблеєю ООН. Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, який представляв проект резолюції на засіданні Третього комітету, повідомив, що під час обговорення один з російських дипломатів висловлював погрози на адресу представників тих країн, які підтримають цей документ.

Як інформував 5.UA, 22 грудня 2018 року Генасамблея ООН ухвалила чітку резолюцію щодо Криму і пояснила, як називати півострів. 

Попередній матеріал
Аграрний комітет розглянув 106 правок до земельного законопроєкту
Наступний матеріал
"Передусім – закінчити декомунізацію": голова Інституту нацпам'яті назвав три пріоритети відомства
Loading...

"Немає стратегії, як діяти далі": експерти оцінили виступ Зеленського в ООН

Росія – агресор та історія вбивства Василя Сліпака: головні заяви Зеленського з трибуни Генасамблеї ООН

Генасамблея ООН у Нью-Йорку: виступ Володимира Зеленського – відео

"Ви вкрали мої мрії, моє дитинство": відео емоційного виступу екоактивістки на Кліматичному саміті ООН

"Основне – не розтринькати": Зеленський в Нью-Йорку має унікальну можливість – Гопко

Зеленський сформував делегацію для участі в Генасамблеї ООН – подробиці