Надвечір суботи, 22 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію А/С.3/73/L.48 "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна". Її підтримали 65 держав-членів, ще 27 висловилися проти і 70 делегатів утрималися. Про таке повідомляє "Укрінформ".
Зауважимо, що це вже третя ініційована Україною резолюція ООН щодо стану прав людини у Криму за останні три роки. Перші дві Генасамблея ухвалила 2016-го і 2017-го року. Цього разу документ містить цілу низку нових статей. Зокрема, чітко визначається, як правильно називати Крим у всіх документах ООН.
"(Генеральна асамблея – ред.) закликає всі міжнародні організації і спеціалізовані агенції Організації Об’єднаних Націй послуговуватися формулюванням "Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією" коли йдеться про Крим у їхніх офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких йдеться про статистичні дані РФ", – зазначається в резолюції.
Крім того, документ закликає агресора повернути Крим Україні.
"Підтверджуючи, що силове захоплення Криму є незаконним і порушує міжнародне право, і також підтверджуючи, що ці території мають бути повернуті…", – йдеться у преамбулі документа.
Основні положення документа пояснила місія України при ООН:
Головна увага в резолюції приділена політв’язням, переслідуванням українських і кримськотатарських активістів у Криму, тортурам і незаконному ув’язненню, вибиванню свідчень, зникненню мешканців Криму, позасудовим вбивствам, переслідуванням релігійних меншин, обмеженням свободи совісті, свободи слова з боку РФ.
В ООН наголошують: засуджують ці та інші факти порушень прав людини Росією на окупованому українському півострові. Окремо зазначається, що Росія не виконала вимоги попередніх двох резолюцій, а ситуація з того часу лише погіршилася.
Крім того, вперше резолюція містить окремий заклик до Генсекретаря ООН підготувати на наступну сесію ГА 2019 року спеціальну доповідь щодо виконання цієї резолюції, включно з рекомендаціями щодо її впровадження.
Дивіться також фотогалерею: