МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

Оновлена резолюція щодо Криму: у МЗС назвали мету та деталі документу

Оновлена резолюція, яка напередодні затвердив Третій комітет Генасамблеї ООН, має на меті змусити Росію як державу-окупанта припинити грубі порушення прав та основних свобод людини у Криму

Про це повідомило МЗС України у відповідному коментарі

Як наголошують вітчизняні дипломати, оновлений текст проекту резолюції значною мірою підсилює вимоги міжнародного співтовариства до країни-окупанта. Зокрема, йдеться про наступні кілька пунктів:

  • По-перше, це підтримка України в питанні деокупації Криму

"Оголошена на цьогорічному 72-у засіданні ГА ООН ініціатива Президента щодо створення міжнародної групи друзів Криму отримає міцну основу зі схваленням резолюції", – пояснюють у МЗС;

  • По-друге, документ містить заклик до виконання проміжного рішення (Наказу) Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ від 19 квітня 2017 року, яке досі не виконано Росією.

"Маємо консолідувати зусилля та примушувати РФ до його виконання", – кажуть українські дипломати;

  • По-третє, доступ до півострова міжнародним моніторинговим місіям залишається закритим. Як наголошують у МЗС України, це питання має безпосередній вплив на щоденне життя жителів Криму, а відтак потребує негайного вирішення.

"Постійний прямий міжнародний моніторинг ситуації матиме ефект стримуючого фактору та контролюючого механізму за дотриманням РФ своїх обов’язків як окупаційної влади згідно з міжнародним гуманітарним правом. Резолюція є одним з елементів забезпечення тиску на РФ та відкриття Криму для міжнародного моніторингу", – наголошується у коментарі.

Крім того, зазначається, що важливими елементами є також засудження незаконного застосування на тимчасово окупованих територіях України правової системи РФ, зокрема і ретроактивного, а також "експропріація власності, засудження автоматичного поширення російського громадянства на резидентів Криму, заборона призову до лав ЗС РФ, що прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом".

У МЗС додають, що наступним кроком стане розгляд проекту резолюції на пленарному засіданні ГА ООН у другій половині грудня 2017 року. "Закликаємо міжнародну спільноту об’єднатись навколо наших спільних цінностей та захистити жителів Криму від свавілля окупантів", – наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві. 

Як інформував 5.UA, 14 листопада Третій комітет ООН ухвалив оновлений проект "кримської" резолюції. Оновлений документ вимагає від Росії зняти заборону на Меджліс у Криму – відповідно до рекомендацій Міжнародного суду ООН. А також забезпечити на півострові освіту кримськотатарською та українською мовами. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Акція проти гастролерів РФ: у Вашингтоні затримали українську активістку
Наступний матеріал
У військовій частині НГУ на Київщині розікрали майна на $100 тисяч
Loading...

Співавторами "найпотужнішої резолюції" щодо Криму стали вже 40 країн – МЗС

"Найпотужніша резолюція" щодо Криму: Єльченко назвав нові вимоги до РФ

Клімкін представив "найпотужніший документ" щодо Криму: що передбачає резолюція