Єльченко
Єльченко 5.ua

"Найпотужніша резолюція" щодо Криму: Єльченко назвав нові вимоги до РФ

Як очікується, вже у грудні 2017 року цей документ буде винесено на голосування до Генасамблеї ООН

Проект оновленої резолюції МЗС України щодо ситуації з правами людини у Криму, який 31 жовтня було внесено до Третього комітету ГА ООН, містить низку нових вимог до Росії, а також звернення до генсека Організації щодо координації дій структур ООН у Криму. Про це повідомив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко, передає "Укрінформ".

"Порівняно з Резолюцією про ситуацію з правами людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополь (Україна), затвердженою Генасамблеєю ООН у грудні минулого року, в новому документі міститься низка нових вимог до Російської Федерації, націлених на забезпечення виконання нею міжнародних зобов'язань у контексті просування процесу деокупації українського півострова", – розповів Єльченко.

  1. Зокрема, він зазначив, що оновлена резолюція підтверджує, що між Україною і Росією існує міжнародний збройний конфлікт. Це положення є "особливо важливим у контексті нівелювання аргументів Росії про те, що в нашій державі має місце конфлікт внутрішнього характеру", запевняє український дипломат.
  2. Крім того, документ "засуджує ретроактивне застосування Росією власних законів на окупованій території", а також примусове переведення громадян України у російське громадянство. Наголошується: Росія немає юрисдикції на півострові, що "робить її рішення та закони в Криму нікчемними".
  3. Третя важлива позиція, за словами Єльченка, це вимога до РФ виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на півострові.

"Документ, крім того, закликає російську окупаційну владу забезпечити освітній процес українською та кримськотатарською мовами, а також дотримуватись законів України, зокрема у питаннях власності", – прокоментував постпред України в ООН.

4. Окремо в документі прописані механізми моніторингу за ситуацією з правами людини. "У резолюції засуджується відсутність доступу до Криму для Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ ООН), незважаючи на відповідний мандат Місії", - повідомив Єльченко.

5. Також він розповів, що резолюція містить ініціативу підготувати другий тематичний звіт щодо Криму до кінця 72 сесії ГА ООН (вересень 2018 року), а також інформувати 37 сесію РПЛ ООН щодо ситуації з правами людини в Криму (березень 2018 року).

"Відзначаються також позитивні рішення України з метою спрощення процедур для безперешкодного доступу до Криму журналістів та правозахисників, підтримка Україною ЗМІ та НУО, які були змушені тимчасово залишити українську територію", – зазначив глава Місії.

"Якщо ми й наші партнери будемо наполегливими, рано чи пізно Росія буде змушена під міжнародним тиском всі ці вимоги виконати. Ця робота наближає деокупацію Криму, що є нашою головною метою", – переконаний представник України.

Відтак, він додав, що документ містить прохання до Генсека ООН координувати дії структур ООН з метою імплементації положень цієї резолюції.

Як інформував 5.UA, 31 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін представив проект резолюції щодо порушення прав людини в окупованому Криму. У вітчизняному МЗС зазначають, що це найпотужніший документ серед тих, які офіційний Київ подавав щодо Криму. Тоді ж понад 30 країн підтримали оновлений проекту резолюції і виступили його співавторами. Голосування резолюції у комітеті заплановане на середину листопада. Після цього, як очікується, вже у грудні 2017 року вона буде винесена на голосування до Генасамблеї ООН.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Санкт-Петербурзі відбулась акція "Крим - це Україна!" – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Однією стежкою": суд ухвалив рішення щодо третього фігуранта "справи рюкзаків"
Наступний матеріал
Колосальні збитки: "Газпром" уперше за 19 років "пішов у мінус"
Loading...