Сергій Кислиця
Сергій Кислиця Фото МЗС

Співавторами "найпотужнішої резолюції" щодо Криму стали вже 40 країн – МЗС

В українському МЗС кажуть, що голосування за документ відбудеться саме 14 листопада

До кола співавторів проекту оновленої резолюції щодо ситуації з дотриманням прав людини в анексованому Криму долучились вже 40 країн світу. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, передає "Укрінформ".

"Станом на зараз ми маємо чотири десятки країн, які долучились до кола співавторів резолюції, внесеної на виконання ініціативи Президента України Петра Порошенка, про що він заявив під час загальних дебатів Генеральної Асамблеї ООН у вересні", – заявив Кислиця.

За словами представника українського МЗС, голосування за резолюцію "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна" відбудеться саме сьогодні, 14 листопада, у Третьому комітеті Генасамблеї ООН.

Нині ж українські дипломати активно працюють над просуванням документу серед країн-членів міжнародної організації.

"Проводяться численні двосторонні зустрічі з нашими партнерами, і не тільки для того, щоб отримати максимальну підтримку під час голосування", – зауважив представник України.

Він додав, що мова документа є "доволі потужною й жорсткою з чіткими однозначними формулюваннями, а його метою є захист прав і свобод громадян на українському півострові".

Також стало відомо, що в Нью-Йорку очікують на приїзд лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, а також Ахтема Чийгоза й Рустема Умерова. "Вони також долучаться до процесу просування резолюції в ООН", – розповів український дипломат.

Як інформував 5.UA, 31 жовтня міністр закордонних справ Павло Клімкін представив проект резолюції щодо порушення прав людини в окупованому Криму. У вітчизняному МЗС зазначають, що це найпотужніший документ серед тих, які офіційний Київ подавав щодо Криму. Тоді ж понад 30 країн підтримали оновлений проекту резолюції і виступили його співавторами. Голосування резолюції у комітеті заплановане на середину листопада. Після цього, як очікується, вже у грудні 2017 року вона буде винесена на голосування до Генасамблеї ООН.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У країнах Європи відбуваються акції солідарності "Крим – це Україна" – фото

Попередній матеріал
Посла України викликали до МЗС Угорщини
Наступний матеріал
Іспанія має докази втручання РФ та ще однієї країни у референдум в Каталонії
Loading...

Україна, США та Німеччина мають готовий проект резолюції про миротворчу місію ООН на Донбасі – Клімкін

Клімкін представив "найпотужніший документ" щодо Криму: що передбачає резолюція

Клімкін: Україна представить "дуже сильний і жорсткий" проект резолюції про порушення прав людини в Криму