Марія Долорес де Коспідаль
Марія Долорес де Коспідаль 5 канал

Іспанія має докази втручання РФ та ще однієї країни у референдум в Каталонії

Для просування ідей сепаратизму та "розгойдування" ситуації в Каталонії використовували фейкові профілі у соцмережах

Влада Іспанії має докази про втручання певних груп з Росії під час проведення референдуму про відокремлення Каталонії. Метою таких дій було дестабілізувати Іспанську державу. Відповідну заяву зробили у міністерстві оборони та МЗС країни, передає Deutsche Welle.

Так, офіційний Мадрид вважає, що державні та приватні групи на території РФ, а також Венесуели у рамках масштабної кампанії використовували Twitter, Facebook та інші соціальні мережі й сайти, аби просувати сепаратистські ідеї та впливати на громадську думку напередодні плебісциту. Його влада Каталонії провела 1 жовтня цьогоріч.

Як повідомив очільник МЗС Іспанії Альфонсо Дастіс, у соцмережах були виявлені фейкові профілі, близько половини яких обслуговувалися з Росії, а ще 30% - з Венесуели. На думку іспанських урядовців, ці акаунти були створені для поширення інформації, яка перебільшувала переваги відділення Каталонії від Іспанії.

Крім того, як заявила голова Міноборони Іспанії Марія Долорес де Коспедаль, групи, про які йдеться, намагаються домогтися нестабільності в Європі. Тож тепер обов'язок іспанців – надати цій інформації якомога більшого розголосу.

"Те, що ми знаємо зараз в Іспанії, – це те, що втручання йшло з території Росії. Яким саме воно було – ми поки що не можемо сказати, поки проводимо аналіз і дослідження. Не можемо точно сказати і те, чи це робота російського уряду. Але точно знаємо на даний час, що втручання йшло з території Росії, а також з території Венесуели. Для нас важливо знати, що є організації – громадські чи приватні – які намагаються втрутитися у політику окремих держав, напружити і дестабілізувати ситуацію у Європі. І наш обов’язок – говорити про це відкрито", – наголосила Марія Долорес де Коспідаль. 

Зауважимо, що раніше в Європарламенті заявили, що стурбовані зростаючою пропагандистською роллю, яку Росія відіграє у посиленні незалежності Каталонії.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ФОТО: У Каталонії під час референдуму сталися криваві сутички

/
/
/
/
/
сутички під час референдуму в Каталонії
/
сутички під час референдуму у Каталонії
/
Каталонія
/
/
/

Попередній матеріал
Співавторами "найпотужнішої резолюції" щодо Криму стали вже 40 країн – МЗС
Наступний матеріал
"Історичний спір": офіційний Київ ініціює зібрання консультаційного комітету Україна-Польща
Loading...