Миротворці ООН
Миротворці ООН yabiladi.com

Україна, США та Німеччина мають готовий проект резолюції про миротворчу місію ООН на Донбасі – Клімкін

Міністр закордонних справ України прокоментував також заплановану на 13 листопада 2017 року зустріч Курта Волкера та Владислава Суркова

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що Україна, США та Федеративна республіка Німеччина мають фактично готовий проект резолюції щодо миротворчої місії ООН на Донбасі. Про це він сказав в ефірі телеканалу "Інтер", пише УНІАН.

Клімкін також прокоментував заплановану на 13 листопада 2017 року зустріч спеціального представника Державного департаменту США Курта Волкера з помічником президента Російської Федерації Владиславом Сурковим.

"Що стосується зустрічі в понеділок, то до цього я ставлюся скоріше за все дуже обережно, якщо не сказати скептично. Я декілька годин тому розмовляв з Куртом, ми погодили основні параметри нашої позиції", – сказав очільник МЗС.

Він також наголосив: "У нас фактично готовий текст резолюції, наш проект. Я маю на увазі наш, оскільки це і Сполучені Штати, і Німеччина, і Франція, і працюємо з Великою Британією, з дуже чіткою логікою, і основне, звичайно, – це вся територія окупована і кордон. І звичайно, безпека до моменту, коли, ми можемо почати підготовку до перехідного періоду. З цим поки що дуже важко... Ми маємо план, яким чином тиснути далі. Ну, а звичайно, питання часових рамок – будемо дивитися".

Клімкін додав, що "у нас є спільний проект, у нас є повна позиція, що нам потрібно".

"Це невизнання оцієї російської колонії російського протекторату. Логіка, що має робити мандат... майбутньої миротворчої місії, включаючи звичайно контроль, включаючи безпеку, включаючи розброєння. Це географія – уся територія, і звичайно кордон. Без кордону це взагалі сенсу немає. Тому тиск має бути весь на Росію", – заявив Клімкін.

Як повідомляв 5.UA, у вересні 2017 року Клімкін заявляв, що у процесі підготовки до розміщення миротворців на Донбасі Рада безпеки ООН має схвалити не одну резолюцію. Перша – "технічна", в якій треба визначити остаточну мету, яку треба досягти в результаті розміщення миротворців на Донбасі. Наступним кроком мають стати консультації щодо мандату місії миротворців. Також очільник МЗС заявляв, що миротворча місія ООН має сприяти роззброєнню бойовиків та підготовці до проведення виборів на Донбасі.

Нагадаємо, 22 серпня президент України Петро Порошенко заявив, що має намір у вересні представити на Генасамблеї ООН ідею про розгортання миротворчої місії на Донбасі. Порошенко наголосив, що миротворці ООН мають бути розміщені на всій тимчасово окупованій території, включаючи неконтрольовану ділянку кордону з РФ.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Відверта і дуже позитивна": Друга заокеанська зустріч Порошенка і Трампа у фото

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Майже побутова історія": родичка Корчак зачинила детектива НАБУ у квартирі
Наступний матеріал
У центрі Києва чоловік з молотком напав на високопосадовця акціонерного товариства
Loading...

Брифінг голови МЗС України Павла Клімкіна щодо проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН – відео

Волкер назвав умову введення миротворців в Донбас

Клімкін і Волкер обговорили мандат миротворчої місії на Донбасі

Чалий і Волкер обговорили розміщення миротворців ООН на Донбасі

Освітня реформа: Чи зміг Клімкін залагодити конфлікт з сусідами

Розкіш – це стан душі: як хлопець креативив аби продати стареньке авто своєї дівчини