yabiladi.com

США порадили Україні не вносити в ООН свою резолюцію по миротворцях

Нині зусилля спрямовується на те, щоб зрозуміти, чи можливо створити умови для розміщення миротворчих сил під егідою ООН в Донецькій і Луганській областях, аби вони "контролювали територію на сході України", зауважив спецпредставник США у справах України

Спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявляє, що Сполучені Штати порадили Україні не виступати з власним проектом резолюції ООН щодо розміщення миротворців на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Про це він сказав на брифінгу у Вашингтоні, передає "УНІАН" з посиланням на сайт Держдепартаменту США.

Волкер нагадав, що Україна у 2015 році висловила ідею розміщення миротворчих сил ООН на Донбасі.

"В той час Росія була не готовою розглядати це. Коли потім у вересні Росія представила свої ідеї щодо сил захисту (спостерігачів СММ ОБСЄ - ред.), Україна була готовою виступити з власною пропозицією", - сказав він.

"Проте, з того моменту, як у нас відбулися певні зміни, обговорення, більше залучення Сполучених Штатів щодо цього у цілому, безпосередні розмови з Росією щодо цього - росіяни виступили з ініціативою, щоб представити певні пропозиції. Ми все це обговорили також з Україною та сказали: "Послухайте, давайте не виступати з резолюцією, що конкуруватиме. Давайте спробуємо розпочати обговорення принципів стосовно того, що ефективна миротворча місія повинна робити, а також подивимося, чи зможемо ми насправді досягти певної згоди замість того, аби вдаватися до змагань у розробці цього документу", - наголосив спецпредставник США.

У зв'язку з цим дипломат пояснив, що саме зараз "відбувається обговорення принципів та елементів, які знадобляться для майбутньої резолюції Ради безпеки ООН".

Волкер сказав, що нині зусилля спрямовується на те, щоб зрозуміти, чи можливо створити умови для розміщення миротворчих сил під егідою ООН в Донецькій і Луганській областях, аби вони "контролювали територію на сході України". За його словами, мова також йде про встановлення довіри між сторонами щодо міжнародних сил ООН.

Він зауважив, що розміщення миротворців могло б створити умови, за яких Україна розпочала б робити такі кроки "Мінського" процесу як проведення місцевих виборів на Донбасі. Крім того, він розповів про залучення США до дипломатичних зусиль щодо координації дій з Німеччиною та Францією, які очолюють "нормандський" процес, Великою Британією та Швецією як членами Ради безпеки ООН, а також з Україною. Також він заявив, що нічого не буде робитися без відома українців - "поза їх спинами".

Нагадаємо, спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

"Легендарне місце": Порошенко побував у Військовій академії США – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Новорічні та різдвяні свята: як відпочиватимуть українці
Наступний матеріал
Нічна стрілянина у Харкові: стало відомо ім'я загиблого – нардеп
Loading...

Порошенко і Тіллерсон обговорили кроки щодо розгортання місії ООН на Донбасі

Волкер сказав, чи вплине врегулювання ситуації на Донбасі на політику США щодо окупації Криму

"Відновлена дуже суттєво": Волкер відзначив прогрес України у відбудові власної армії

Волкер: Росія на 100% контролює те, що відбувається на Донбасі

Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі

Резолюція про розміщення миротворців на Донбасі може бути підготовлена до кінця року - Волкер