volynnews.com

"Відновлена дуже суттєво": Волкер відзначив прогрес України у відбудові власної армії

Спецпредставник США відзначив, що питання розміщення миротворців на Донбасі і можливе надання Україні озброєння є різними питаннями

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер відзначає прогрес України у відбудові власної армії на тлі розмов про імовірність надання американського озброєння. Про це він сказав на брифінгу у Вашингтоні, передає "УНІАН" з посиланням на сайт Держдепартаменту США.

Зокрема, його спитали про те, чи зусилля щодо розміщення миротворчих сил на Донбасі можуть виключити можливість надання Україні з боку США летального озброєння у майбутньому. Волкер пояснив, що обговорення варіанту з розміщенням миротворчих сил ООН на Донбасі є ідеєю, яка "спрямована на створення безпекових умов та забезпечення підтримки виконанню Мінських угод".

"Інша концепція, про яку ви говорите, стосується самозахисту України. Кожна країна відповідно до 51 статті Статуту ООН має право на самозахист. Впродовж останніх трьох років Україна зіштовхується з конфліктом на її власній території", - зазначив спецпредставник США у справах України.

При цьому він зауважив, що Україна "виробляє самостійно багато зброї і здійснила насправді роботу, яка заслуговує довіри в плані відбудови її армії після того, як вона дуже сильно постраждала у 2014 році". Він переконаний, що українська армія з того часу "була відновлена дуже суттєво", і зараз "перебуває у хорошій формі".

"І я вважаю, що цілком розумною справою для країни є її власний захист, і також розумна справа для інших допомагати країнам захищати себе", - наголосив Волкер.

Таким чином, він пояснив, що питання розміщення миротворців на Донбасі і можливе надання Україні озброєння є різними питаннями.

Нагадаємо, як заявив спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер, Росія на 100% контролює те, що відбувається на Донбасі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Чотиризірковий генерал Марк Міллі зі США відвідав позиції сил АТО – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Волкер: Росія на 100% контролює те, що відбувається на Донбасі
Наступний матеріал
У Збройних силах прокоментували облави на призовників
Loading...

Волкер: Росія на 100% контролює те, що відбувається на Донбасі

Волкер планує зустрітися з представниками кримськотатарського народу - Джемілєв

Миротворці ООН на Донбасі: Волкер назвав точну дату зустрічі з Сурковим

Волкер розповів, якими США бачать завдання миротворчої місії на Донбасі

Трамп прибув на Гаваї, звідки стартує його 12-денне турне по країнах Азії

Держсекретар США зустрівся з послом РФ: про що говорили