Джон Бреннан, колишній директор ЦРУ (2013-2017)
Джон Бреннан, колишній директор ЦРУ (2013-2017) Скріншот відео

"Путіну треба було пустити юшку з носа", – екс-директор ЦРУ прокоментував дії США у 2014 році

На думку Джона Бреннана, президент Росії Володимир Путін – це "хуліган", який використовує тактику залякування та "показуху"

Свого часу Сполучені Штати мали дати військову відповідь на агресію Росії проти України і "трошки пустити Путіну юшку з носа". Таку заяву зробив колишній директор ЦРУ (2013-2017) Джон Бреннан у інтерв'ю PBS FrontLine, передає "Голос Америки". Його розмова з журналістами відбулась ще у липні, але відео з'явилось тільки нещодавно.

"Я вважаю, що Путін дуже розумний індивід і він справді оцінює своїх ворогів та опонентів. Коли він вдерся до України, на мою думку, він вважав, що якщо діятиме рішуче та використає значну силу, це не викличе військової відповіді з боку Заходу. Я вважаю, що він розраховував, що наприкінці останнього терміну адміністрації Барака Обами реакція Вашингтона буде передбачуваною. І на мою думку, він бачив, що президент Обама не бажає військового конфлікту, а отже, використає інші інструменти, наявні у США – санкції, наприклад", – розповів Бреннан.

Він додав: "Але я вважаю, що рішення Путіна вдертися в Україну, його рішення розпочати військову операцію в Сирії, ґрунтувались на думці, що симетричної військової відповіді не буде. Я думав, у певних випадках, що ми мали зробити нашу реакцію менш передбачуваною для Путіна. Мені здавалось, що ми могли вдатись до дій, які б не призвели до опосередкованої війни із Росією".

Далі екс-чільник ЦРУ наголосив, що особисто він був переконаний, що Володимиру Путіну треба було "розбити носа" в Україні.

"Пригадую, коли я вчився у школі, хулігани намагались залякувати, і вони продовжували тиснути, поки їм трохи не пустиш юшку з носа. Я вважав, що Путіну дійсно треба було трошки розбити носа. Я думаю, що це примусило б його відступити, бо як і більшість хуліганів, він знає, що не може протистояти іншим. Все це показуха та його бажання використовувати тактику залякування. Я думаю, що це б його загальмувало, якщо навіть би не змусило передумати, якби він отримав відсіч", – наголосив Бреннан.

Нагадаємо, раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що РФ намагається "заморозити" конфлікт на Донбасі.

Дивіться також фотогалерею:

"Путін, на тебе зачекався Каддафі": у Парижі відбулась антипутінська акція – фотогалерея

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Перший коментар поліції: сєвєродонецького депутата Самарського знайшли з розбитою головою
Наступний матеріал
Гончаренко озвучив власну версію причини вбивства сєвєродонецького депутата Самарського
Loading...