Генасамблея ООН
Генасамблея ООН www.vestikavkaza.ru

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, в якій засуджує мілітаризацію окупованого Криму Росією

  Читайте по-русски
  Резолюція нагадує Кремлю про заборону призивати до армії держави-окупанта осіб з окупованих територій

  Резолюцію, у якій міститься пункт про захоплені РФ ядерні об’єкти та інфраструктуру на окупованій території, ухвалила Генасамблея ООН. Про це повідомляє "Укрінформ".

  Йдеться про резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів".

  За ухвалення резолюції проголосували 63 країни, проти – 19, утримались – 66.

  Зазначається, що резолюцію з такою назвою Генасамблея ООН ухвалює вдруге, проте нинішній документ доповнено принципово новими положеннями.

  У ньому, зокрема, міститься заклик до РФ "утриматися від зусиль щодо розширення своєї юрисдикції на ядерні об’єкти та інфраструктуру в Криму", а також висловлюється занепокоєння з приводу використання захоплених українських підприємств оборонної промисловості.

  Резолюція нагадує Кремлю про заборону призивати до армії держави-окупанта осіб з окупованих територій, "у тому числі шляхом тиску чи пропаганди, спрямованих на забезпечення добровільного призову", засуджує використання освіти для залучення до служби в армії і закликає Москву "припинити цю незаконну діяльність".

  У документі також приділено увагу соціально-економічним аспектам російської агресії.

  "Проблеми безпеки та нарощування військових сил у Чорному та Азовському морях і надалі дестабілізують економіку та соціальну сферу, особливо в прибережних регіонах України", – ідеться в документі.

  Генасамблея ООН висловлює занепокоєння навмисним перешкоджанням руху через Керченську протоку, зокрема "під приводом військових навчань" у Чорному й Азовському морях та Керченській протоці.

  Нинішня резолюція, як і попередня, засуджує будівництво мосту через Керченську протоку, що сприяє мілітаризації Криму та "обмежує розмір суден, які можуть дістатися до українських портів на узбережжі Азовського моря".

  Нарощування військової присутності РФ у частинах Чорного та Азовського морів та переслідування торговельних суден "ще більше погіршує економічну та соціальну ситуацію в прилеглій Донецькій області, яка вже зазнала збитків від окупації Криму", – зазначено в документі.

  Генасамблея ООН також засуджує поїздки російських посадовців до Криму й закликає всі держави-члени ООН утримуватися від візитів у регіон без узгоджень з Україною.

  Крім того, резолюція закликає всі держави-члени співпрацювати з ООН "для якнайшвидшого припинення російської окупації Криму та утримуватися від будь-яких угод з РФ щодо Криму, які не відповідають цій меті".

  Проект резолюції підготували 39 країн, серед яких США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Україна, Італія, Швеція, країни Балтії, Угорщина, Болгарія та інші.

  Попередній матеріал
  Якщо Україна зазнає фіаско перед Путіним, то рухом опору стане вся країна – координатор "РОК"
  Наступний матеріал
  В ООН 19 країн голосували проти деокупації Криму – список
  Loading...

  Допомагав Росії окуповувати Крим: у Чернігові сепаратиста таємно зробили єпископом УПЦ МП

  "Неможливо ігнорувати страждання кримчан": євродепутати направили в Apple листа

  #Вибачтезанього: громадяни Казахстану запустили флешмоб з віслюком після заяви Токаєва про Крим

  В окупованому Криму "суд" залишив під арештом українця Олега Приходька

  Росія може бути в ПАРЄ попри проведені вибори в анексованому Криму – рішення Венеціанської комісії

  МЗС викликало посла Казахстану через висловлювання Токаєва щодо Криму