Комітет ООН ухвалив резолюцію щодо Криму, в якій уперше зафіксував поняття 'агресія'
Комітет ООН ухвалив резолюцію щодо Криму, в якій уперше зафіксував поняття 'агресія' UKR Mission to UN/місія України в ООН

Стало відомо, що представник Росії погрожував членам комітету ООН – подробиці

Читайте по-русски
Під час обговорення проєкту документа представник Росії Геннадій Кузьмін назвав "маячнею" озвучену інформацію про порушення прав людини в окупованому Криму

Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН 14 листопада схвалив проєкт резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна", у якому щодо АРК вперше застосовано визначення "агресія". Загалом "за" проголосували 67, "проти" 23, утрималися 82. Проти проєкту резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, Україна", який розглядав Третій комітет 74-ї сесії Генасамблеї ООН, голосували Російська Федерація та ще 22 країни. Про це повідомляє "Укрінформ".

Зокрема, висловилися проти документа Вірменія, Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Кот-д'Івуар, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М'янма, Нікарагуа, Філіппіни, Сербія, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела, Зімбабве.

Комітет ООН ухвалив резолюцію щодо Криму, в якій уперше зафіксував поняття 'агресія'
Комітет ООН ухвалив резолюцію щодо Криму, в якій уперше зафіксував поняття 'агресія'UKR Mission to UN/місія України в ООН

Прикметно, що під час обговорення проєкту документа представник Росії Геннадій Кузьмін назвав "маячнею" озвучену інформацію про порушення прав людини в окупованому Криму і заявив, звертаючись до присутніх: "Натискаючи на зелену кнопку (тобто голосуючи "за" – ред.), ви голосуєте проти Російської Федерації".

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на це зауважив, що представник РФ назвав "маячнею" доповідь Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша щодо ситуації з правами людини в Криму, представлену у вересні 2019 року. Те, що представник РФ образив Генсека і всю Організацію, а також вдався до відвертих погроз представникам комітету, "не повинно залишитися без реакції", підкреслив український дипломат.

Своєю чергою заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця, який представляв проєкт резолюції в Третьому комітеті ГА ООН, у коментарі "Укрінформу" зазначив: "Таке я бачу вперше, щоб із трибуни Організації Об'єднаних Націй лунала пряма погроза представникам, котрі висловлюють позицію шляхом голосування".

Як повідомляв 5.UA, 10 жовтня Європарламент ухвалив важливу резолюцію з протидії російській пропаганді.

Попередній матеріал
Доба в ООС: окупанти гатили з мінометів під Пісками, загинув український військовий
Наступний матеріал
"Це буде неймовірно складно. Малоймовірно" – Рябошапка про завершення розслідування вбивства Георгія Гонгадзе
Loading...