ООН
ООН zn.ua

Комітет ООН ухвалив резолюцію щодо Криму, в якій уперше зафіксував поняття "агресія"

Читайте по-русски
Ініціатором резолюції виступила Україна, ще 38 країн стали її співавторами

Третій комітет Генеральної асамблеї ООН схвалив проєкт резолюції щодо ситуації з правами людини в Криму – в умовах російської окупації. Як зауважує агенція "Укрінформ" – у документі щодо АР Крим вперше застосовано визначення "агресія".

Документ підтримали 67 країн, 23 – виступили проти, утрималися 82 учасники засідання. Ініціатором резолюції виступила Україна, а ще 38 країн стали її співавторами.

Серед країн, які виступили проти резолюції – Росія, Білорусь, Вірменія, Китай, КНДР, Іран, Казахстан, Киргизстан, Зімбабве та інші.

У резолюції вимагається від країни-агресора Росії припинити політику зміни демографічної ситуації на півострові шляхом переселення туди свого населення і примусового виселення місцевих жителів. Також засуджуються масові затримання активістів і захисників прав людини. Зокрема, йдеться про представників громадської ініціативи "Кримська солідарність".

Росію закликають негайно звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України та повернути їх на батьківщину. Крім того, засуджується практика призову чоловіків до лав ЗС РФ і кримінального переслідування тих, хто відмовляється від служби.

Резолюція набуде чинності після того, як Генасамблея ООН ухвалить її в грудні-місяці.

Попередній матеріал
Законопроєкт Зеленського про референдум неможливо реалізувати – Конституційний Суд
Наступний матеріал
"Розваги" Портнова: чому він безкарно погрожує прокурорам і не тільки – "Спостерігач"
Loading...