МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

Україна оголошує демарш Казахстану через заяву Токаєва про Крим – заява

Читайте по-русски
Дипвідомство наголосило, що слова Токаєва суперечать міжнародно визнаній позиції

У МЗС України відреагували на повідомлення ЗМІ про висловлювання президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва щодо заперечення анексії Криму Росією. Казахстанській стороні будуть зроблені відповідні демарші. Таку заяву розмістили на сайті міністерства.

"Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга. Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 році Договорі про дружбу і співробітництво, і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась", – сказано в заяві.

Дипвідомство наголосило, що слова Токаєва не тільки суперечать наведеним вище засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародно визнаній позиції, зафіксованій у резолюції ГА ООН №A/RES/68/262 від 27 березня 2014 року.

"Особливо прикро, що такі слова президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ, – організації, членами якої є обидві країни, а одним із засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав", – додали в МЗС.

Довідково. В інтерв'ю для Deutsche Welle Касим-Жомарт Токаєв заявив, що не називає те, що сталося з Кримом, анексією. А дії російської влади керівництво Казахстану вважає "порядними і мудрими".

Попередній матеріал
Пожежа в Одеському коледжі: у поліції розповіли, що розслідуватимуть (оновлено)
Наступний матеріал
В Україні від ботулізму померла ще одна людина
Loading...

Помічник президента порадив Зеркаль "припинити медіаактивність"

МЗС вручило ноту протесту послу Угорщини через слова про автономію Закарпаття

"Готові прийняти пару областей РФ": Дмитро Кулеба відповів на заяви глави Держдуми

"Ганьба вам, Apple": у МЗС Польщі нагадали, що Крим – український

"Залишаюся дипломатом і небайдужою": Зеркаль написала заяву про відставку

Зеркаль повідомила, коли подасть заяву про відставку