Зелена навала: якою буде Верховна Рада IX скликання (оновлено)

Верховна Рада України Depositphotos
Майже 97% електронних протоколів уже опрацювали в Центральній виборчій комісії України станом на тепер. Тож цифри уже практично не зміняться

У лідерах зі значним відривом – партія "Слуга народу". Її підтримали понад 43% виборців. Далі йде "Опозиційна платформа – За життя" із 13,05%. Третє місце у "Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина". Політсилу підтримали 8,17% тих, хто прийшов на дільниці. Майже впритул іде "Європейська солідарність" – 8,12%. Замикає п'ятірку партія "Голос". У них станом на тепер 5,84% підтримки. Решта політсил не долають 5% бар'єр.

Щодо результатів підрахунку голосів на позачергових виборах до Верховної Ради у регіонах.

За даними Центрвиборчкому, згідно з підрахунками електронних протоколів, президентська партія "Слуга народу" перемагає практично в усіх регіонах країни, якщо говорити про голосування за списками партій. Виняток – лише три області.

Зокрема, у Донецькій та Луганській – у лідерах "Опозиційна платформа – За життя". Її підтримали понад 40% та понад 50% виборців відповідно. На Львівщині перемагає політсила "Голос" Святослава Вакарчука. За неї віддали голоси понад 23% тих, хто прийшов у неділю на дільниці. Це дані станом 15-ту годину вівторка і за підрахунками електронних протоколів.

Результати виборів за 96%
Результати виборів за 96%5 канал

Триває підрахунок електронних протоколів і в одномандатному виборчому окрузі. Залишилося опрацювати трохи більше 3%. Зокрема, підрахували усі голоси у дев'яти округах Києва – всюди перемогла "Слуга народу".

Це, зокрема, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії клініки "Борис" Максим Перебийніс; лікар хірург-стоматолог "Клініки Дубнової "Стоматолог і Я" Артем Дубнов та підприємець Дмитро Гурін; керівник програми медичної реформи в Міністерстві оборони Мар'яна Безугла. Перемагають шоумен і ресторатор Микола Тищенко та стендап-комік Роман Грищук. Також до Верховної Ради за столичними округами проходять кандидати від "Слуги народу": Богдан Яременко, голова правління благодійного фонду; Леся Забуранна, професор Національного університету біоресурсів і природокористування; Анна Пуртова, голова правління громадської організація "Діджитал Освіта".

Результати виборів за 96%
Результати виборів за 96%5 канал

У 10 округах уже порахували голоси і в Харківській області. Там перемогу здебільшого здобувають представники "Слуги народу". Зокрема, заступник Мереф'янського міського голови Дмитро Микиша, також директор будівельної компанії Дмитро Любота. Будуть у парламенті й освітяни – декан факультету та професор кафедри Харківського державного університету харчування та торгівлі Андрій Одарченко та Євген Пивоваров. Також проректор Харківського національного університету внутрішніх справ Олександр Бакумов. Підтримку виборців здобув колишній регіонал, який голосував за диктаторські закони 16 січня 2014 року Дмитро Шенцев. Серед інших – безробітний самовисуванець Євген Пивоваров. Також до Ради проходять підприємці Марія Мезенцева і Олександр Куницький, а також голова Балаклійської районної ради Олександр Литвинов.

Результати виборів за 96%
Результати виборів за 96%5 канал

У Донецькій області протоколи опрацьовані на семи округах. Здебільшого перемогу тут здобувають представники "Опозиційного блоку" та самовисуванці. Зокрема, пенсіонер-самовисуванець Олександр Ковальов, нардепи VIII скликання Максим Єфімов та Дмитро Лубінець, генеральний директор Авдїівського коксохіму Муса Магомедов, директор із регіонального розвитку Маріупольського металургійного комбінату Ім. Ілліча Сергій Магера та голова депутатської фракції політичної партії "Опозиційний блок" у Верховній Раді України VIII скликання Вадим Новинський, а також підприємець Федір Христенко.

Результати виборів за 96%
Результати виборів за 96%5 канал

!Оновлені данні щодо цих та інших областей України – дивіться у свіжому сюжеті "5 каналу":

Отже, нині, з урахуванням опрацьованих протоколів у загальнодержавному та одномандатному виборчих округах, розподіл сил у новому парламенті такий:

Результати виборів за 96%
Результати виборів за 96%5 канал

У лідерах – "Слуга народу". Згідно з даними, оприлюдненими на сайті ЦВК, у парламенті IX скликання ця політсила здобула 253 крісла. Це 124 депутати за списками партії і ще 129 мажоритарників. 44 місця у представників "Опозиційної платформи – За життя". Їх проходить 37 за списком та 7 за мажоритаркою. 25 крісел матимуть представники "Батьківщини". Стільки ж – у "Європейської солідарності". "Голос" матиме у Верховній Раді 20 місць. Решта – це самовисуванці та представники інших політсил, які перемогли на одномандатних виборчих округах.

Читайте також: Нові депутати Ради: хто зі спортсменів, зірок шоу-бізнесу та журналістів прийшов до влади

Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працювали вони до 20:00. Голосування відбувалося за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками було представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотувалося понад три тисячі кандидатів.

Попередній матеріал
Вперше з вимогою визволити українських бранців Кремля: всі подробиці про нову резолюцію Європарламенту – сюжет
Наступний матеріал
Обіцяв владу без кумівства і корупції: як минули 60 днів президентства Зеленського
Loading...