Вперше з вимогою визволити українських бранців Кремля: всі подробиці про нову резолюцію Європарламенту – сюжет

Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії 5 канал
У виступах євродепутатів щоразу лунало ім'я Олега Сенцова та інших бранців Кремля. Нагадали вони і про невиконане Росією рішення міжнародного трибуналу з морського права звільнити 24 українських моряків

Резолюцію щодо порушень прав ув'язнених у Росії ухвалив Європейський парламент. Ідеться і про українських політв'язнів, яких незаконно утримують на території Російської Федерації і в анексованому Криму. Депутати Європарламенту закликали Єврокомісію і надалі чинити тиск на Москву. Зокрема, посилювати санкції. Як тривали дебати, розповість журналіст "5 каналу" Вероніка Орєхова.

458 голосів "за", і лише 80 "проти" – це перша резолюція новообраного Європарламенту, яка засуджує агресію Росії і вимагає визволити українських бранців Кремля. Позиція євродепутатів нового скликання, як і раніше, чітка і беззаперечна.

Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії
Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії 5 канал

В документі ЄС укотре засуджує дії Росії і вимагає: без жодних затримок та додаткових умов звільнити всіх незаконно затриманих громадян України як у Росії, так і на тимчасово окупованих українських територіях. А також гарантувати їхнє безпечне повернення додому. 

"Ми дуже занепокоєні систематичним погіршенням ситуації із правами людини в окупованому Росією Криму. Європейський Союз рішуче закликає Росію негайно звільнити усіх необґрунтовано засуджених українських громадян. Ми також закликаємо Москву гарантувати їх безпечне повернення на Батьківщину", – наголосив на засіданні Європарламенту представник Нідерландів Пітер ван Даллен.

У виступах євродепутатів щоразу лунає ім'я Олега Сенцова та інших бранців Кремля. В один голос парламентарії висловлюють і стурбованість долею національних меншин. Зокрема, кримських татар. Вимагають від Росії оприлюднити повний список українських полонених на Донбасі та забезпечити можливість контакту з ними.

Віцепрем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Івана Климпуш-Цинцадзе розповіла: "Дебати охоплювали ширше коло питань, аніж тільки ті, що відображені в резолюції. Європарламентарї чітко розуміють порушення прав людини, які відбуваються в незаконно анексованому Криму і в окупованому Донбасі".

Нагадують євродепутати і про невиконане Росією рішення Міжнародного трибуналу з морського права звільнити 24 українських моряків. Федерація мала зробити це ще 25 червня. Дехто з депутатів обурюється: Брюссель не надто рішучий, а санкції проти Москви занадто м'які. Адже Росія і надалі зухвало продовжує порушувати міжнародне право. Парламентарі закликають і надалі посилювати тиск на Москву. 

Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії
Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії 5 канал

Представник Польщі Ждіслав Краснодебський сказав: "Упродовж останніх 5 років ми спостерігаємо систематичне порушення прав людини на окупованих територіях і переслідування національних меншин. Тому ми підтримуємо збереження санкційного режиму щодо Росії. І закликаємо усі європейські країни зосередитися не на власних інтересах, а на інтересах безпеки Європи. Ми маємо рішучіше чинити тиск на Росію". 

На засідання Європарламенту прибули і представники України. Депутати зустрічають їх оплесками. Це п'ятий президент Петро Порошенко, віцепрем'єр-міністр з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та перший віцеспікер парламенту Ірина Геращенко. Вони зазначають: у новому складі Європейського парламенту сформувалася чітка проукраїнська позиція, а переважна більшість євродепутатів засуджують агресію Росії проти України і виступають за збереження санкцій.

Петро Порошенко про резолюцію сказав: "У цій резолюції, на відміну від парламентської асамблеї ради Європи (ПАРЄ – ред.), міститься чіткий меседж: санкції проти Російської Федерації мають бути збережені, аж допоки Росія не виконає усі умови Мінських домовленостей".

Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії
Новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії 5 канал

А перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко наголосила: "Важливий не лише текст резолюції, де дуже жорстко зафіксовані дефініції до країни агресора. І там зафіксовано, що в Керченській протоці відбувся акт агресії РФ проти України – не провокація, не інцидент, як це намагаються нівелювати деякі квазіукраїнські політики".

Європарламент
Європарламентwww.noi.md

У Європарламенті наголошують: не можна забувати і про інші злочини Росії. Збиття авіарейсу МН17 у небі над Донбасом, перешкоджання вільному судноплавству в Чорному морі, систематичне порушення Мінських домовленостей та військові дії на Сході України, від яких щодня потерпають тисячі людей.

Вероніка Орєхова, "5 канал"

Попередній матеріал
"В Україні святкують, а РФ – лютує": які норми закону про мову вже почали діяти і на які сфери поширюються – сюжет
Наступний матеріал
Зелена навала: якою буде Верховна Рада IX скликання (оновлено)
Loading...