Петро Порошенко
Петро Порошенко 5.ua

Порошенко про резолюцію щодо агресії РФ: "Спроба капітуляції отримала відсіч у Європарламенті"

Читайте по-русски
Російські лобісти у Європарламенті намагалися пом'якшити текст резолюції і внести плани капітуляції України, але українська делегація активно протистояла цьому, і протистояла успішно

Відреагували на резолюцію новообраного Європарламенту й представники України, які перебували під час голосування у залі Європарламенту. Про таке повідомляє "5 канал".

Присутній п'ятий президент України Петро Порошенко зазначив, що в новому складі Європейського парламенту сформувалася чітка проукраїнська позиція, а більшість Євродепутатів засуджують агресію Росії проти України.

За словами Петра Порошенка, в ухваленому документі прописана вимога звільнити українських полонених моряків та повернути Україні захоплені кораблі, а також негайно відпустити українських політв'язнів. Резолюцією Європарламент однозначно кваліфікував дії РФ на Азові як агресію проти українського суверенітету.

Також у документі, за словами Порошенка, міститься чіткий меседж, що санкції проти РФ мають бути збережені, аж допоки Росія не виконає всі умови Мінська і не виведе свої війська з території України. Більше того, в разі недотримання вимог Росією, Європарламент радить розглянути додаткові санкції.

"Спроба капітуляції отримала відповідь у Європарламенті, де країна-агресор так і названа, а не як інше, як п'ята колона в Україні називає, це конфлікт, інцидент. А названо актом агресії", – сказав Порошенко.

Своєю чергою, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко сказала: "Вчора круглий стіл, куди лобісти Кремля запросили європейських проросійських депутатів, намагався пом'якшити текст резолюції і внести плани капітуляції України. Усвідомлюючи ці ризики, наша делегація активно протистояла і працювала, і ми бачимо результат". 

Як повідомляв 5.UA, сьогодні новий Європарламент проголосував за резолюцію щодо російської агресії.

Попередній матеріал
Літо повертається: місцями повітря прогріється до +29С
Наступний матеріал
Визначено вісім найпроблемніших округів – Комітет виборців України
Loading...