Верховна Рада України
Верховна Рада України Shutterstock

Занадто поспішали – як "слуги" припустилися помилки під час ухвалення закону про деолігархізацію

Читайте по-русски
Депутати монобільшості звинуватили у своїй помилці опозицію

Турборежим таки дав маху. Вранці депутати з'ясували, що в одній із статей містяться взаємовиключні правки: хто ж визначає статус олігарха – чи РНБО, як хоче президент, чи Національне агентство з протидії корупції, як хотів спікер Разумков. Радилися, сварилися, а потім вирішили все списати на помилку секретаріату. Мало того, що переламали через коліно регламент і самі принципи законотворення, не дочекалися висновків експертизи закону від Венеціанської комісії, то ще й помилку вирішили списати на умовного секретаря. За логікою, щоби виправити щось у законі, – потрібно переголосувати якщо не весь закон, то хоча б статтю, в якій очевидне різночитання. Але й тут "слуги народу" виявили оригінальність, заявивши, що все правильно. Голосувалася поправка, яка треба, тому ніякого повторного розгляду. Журналістка "5 каналу" Леся Головата була у парламенті й бачила, як "слуги" ламали голову.  

Опозиція протестує, а права рука президента в Конституційному Суді Федір Веніславський монотонно зачитує гамузом лише номери правок, незворушний заступник голови парламенту Руслан Стефанчук ставить їх на голосування, а "слуги" дисципліновано натискають зелені кнопки. Так у четвер ухвалювали президентський законопроєкт про олігархів. 

"Слуги народу" так квапилися догодити президентові та насолити олігархам, що самі не знали, що наголосували. У законопроєкт, в якому лише 11 статей, заклали юридичну колізію. 

Бо в правках повноваженнями реєструвати олігархів наділили одночасно і підконтрольну президентові РНБО, як того вимагав Володимир Зеленський, і незалежний орган Нацагентство з питань запобігання корупції. А на цьому в своїй правці наполягав голова парламенту. У соцмережах Дмитро Разумков подякував профільному комітету, що його думку врахували. "Слуги" помилку визнають. 

"Коли списи ламались, чи РНБО, чи НАЗК, і тут ми голосуємо за дві з них, які взаємовиключають одна одну, то тут повинні були допрацювати працівники, які чомусь припустилися цієї помилки. Але це не катастрофа, ми взяли це до уваги, більше таких речей ми не будемо повторювати", – заявила "слуга" Ірина Верещук. 

Але голову посипають попелом не всі "слуги". Й тут приплітають опозицію.

"Диво, що так вийшло лише щодо однієї поправки, з огляду на те, що вони творили біля трибуни і як вони хотіли зірвати прийняття "антиолігархічного" закону", – заявив голова податкового комітету парламенту, нардеп "Слуги народу" Данило Гетманцев. 

Під час голосування за деолігархізацію, опозицію позбавили слова та права, закріпленого в Конституції – вносити правки в закон. Усі фракції, крім "слуг", вважають, що це – кінець парламентаризму. 

"Апогей законодавчого процесу від "слуг". Так хотіли обдурити всіх, що обдурили самі себе. Якщо вам хочеться дати Зеленському ще більше влади і монархом призначити – то зробіть це за процедурою", – заявив Олексій Гончаренко з "Європейської Солідарності". 

"Вчора голос ледь не зірвав, кричав на деяких представників влади і просив їх не гвалтувати регламент, не ламати через коліно цю процедуру, нормально витратити 3-4 години, і я запевняю вас – у залі би такого не сталося, бо було би зрозуміло, що там три правки враховано", – зазначив голова фракції "Голос" Ярослав Железняк. 

Помилку в тексті профільний комітет уже виправив, а щоби внести зміни до закону, знову треба голосувати в сесійній залі. Тим часом "Євросолідарність" звернулася до ДБР та Офісу генпрокурора з вимогою відкрити кримінальне провадження за перешкоджання діяльності народних депутатів. 

Леся Головата, Юрій Усік та Олексій Тищенко, "5 канал"

Нагадаємо, Верховна Рада на засіданні 23 вересня ухвалила у другому читанні та в цілому ініційований Володимиром Зеленським законопроєкт "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)".

Опозиція такі дії провладної партії називає спотворенням регламенту та руйнуванням парламентаризму в країні.

Як пояснив депутат Олексій Гончаренко, цей законопроєкт має на меті встановити контроль над засобами масової інформації

Попередній матеріал
Клімкін розповів, як західні спецслужби оцінюють напад на авто Шефіра
Наступний матеріал
Вивозили в невідомому напрямку: ексголова ГУР Бурба все ж таки дав свідчення у справі "вагнерівців"
Loading...

"Це геніальний навчальний матеріал": Клімкін провів паралель між "антиолігархічним" законом і творчістю Данте

Яким буде відлуння замаху на Шефіра та що змінить ухвалення "антиолігархічного" закону – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова

"Впав останній бастіон": Уманський назвав 5 факторів, через які Зеленський підпадає під статус олігарха

Роль Коломойського в ухваленні закону про деолігархізацію ставить під сумнів його ефективність – DW

"То всьо фігня. Давай па новай!": чому майже трагедія стала майже цирком – "Час Ч"

"ЄС" передає в правоохоронні органи та в прокуратуру заяви про злочин, вчинений під час голосування за "деолігархізацію" – Геращенко