Верховна Рада
Верховна Рада wikipedia

Час боротися з олігархами – чому "слуги" поспішають ухвалити законопроєкт №5599 та чому опозиція проти

Читайте по-русски
Владна партія закидає спікеру Разумкову бажання злити голосування

Час боротьби з олігархами настав. Цього пленарного тижня два антиолігархічних законопроєкти стоять на друге читання. У монобільшості вважають, що для їхнього запровадження вже все готово і зволікати не варто. Навіть спікеру Разумкову, який на лікарняному з COVID, закидають бажання злити голосування. Бо саме він, та ще уповноважена з прав людини Людмила Денісова, відправили закон про деолігархізацію до Венеційської комісії для експертизи. Слуги розцінили це як диверсію і в кулуарах навіть заговорили про можливу відставку спікера. Іще один парадокс – на погоджувальній раді сьогодні законопроєкт №5599 про деолігархізацію підтримали, окрім "слуг", іще дві парламентські групи – "За майбутнє" (яку називають групою олігарxа Ігоря Коломойського), та  група "Довіра" (орієнтована на  мільярдера Веревського). Виходить анекдотично. Бджоли проти меду, або олігархічні групи проти олігархів. Виступила проти голосування опозиція. Аргументи – очевидні. І документи недопрацьовані, і засідання профільних комітетів, які затверджували документи до голосування, відбулися з порушеннями, і варто все ж дочекатися висновків Венеційської комісії, в якої точно будуть зауваження через невідповідність закону про деолігархізацію Конституції України. Чому "слуги" так поспішають – з'ясовувала Леся Головата.

Перелопатити порядок денний на тиждень роботи "слуги народу" вирішили за годину до початку погоджувальної ради. Із усіх законопроєктів найважливішими для монобільшості є два – про олігархів, а також – пов'язаний із ним податковий. 

Спікера парламенту, який вмикається з дому, бо хворіє на COVID, вимога невідкладно внести на розгляд антиолігархічні законопроєкти застала зненацька. 

"Жодного разу за минулу сесію таких звернень не було", – пояснив Разумков.

Конфлікт між Разумковим та "слугами" стався нещодавно, коли голова парламенту надіслав на розгляд Венеційської комісії президентський законопроєкт, яким РНБО наділяють правом вирішувати, хто олігарх, а хто ні. А на погоджувальній раді спікер додає жару, заявляє, що текст сирий. А також – хоче розібратися, чи законно профільний комітет рекомендував документ до розгляду в другому читанні.

"Не запросив ні авторів правок, не надав таблиці, якось це відбулося під грифом великої таємності. Я не розумію, я не розумію, що відбулося. Я звертаюсь до апарату – керівництва – розберіться, будь ласка", – зазначив спікер ВРУ Разумков.  

У монобільшості сумнівів немає – обидва законопроєкти готові, бо пройшли комітети, тому зволікати ніколи. 

"Кожні три-чотири дні, які ми даємо цим законам відлежатися, відсидітися, збігати там у Венеціанську комісію, там процес може затягнутися на місяці, я думаю, що в українського народу немає стільки часу, щоби не проводити стільки часу таку важливу реформу, яка давно назріла", – переконаний глава партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко. 

А для максимального пришвидшення "слуги" пропонують – замість кожної правки розглядати окремо статті. Бо до антиолігархічного проєкту подали 1200 правок, а податковий засипали майже дванадцятьма тисячами. Ухвалити таку спецпроцедуру мають під куполом. 

"Якщо колеги з опозиції після обговорення приступлять до якихось дій непарламентських, або напівпарламентських, це свідчитиме про їхню неготовність до таких законопроєктів", – переконує Корнієнко.

Усі без винятку опозиційні фракції дають зрозуміти – такий порядок денний цікавить лише "слуг".

"У нас у "слуг народу" окремий порядок денний, а в народу та суспільства окремий порядок денний. У нас є ваш порядок денний у вигляді лотерейки Гетманцева, ігорки Арахамії. Що ви там пропонували? На латинку перейти, державу Україна перейменувати, новий герб намалювати в той час, коли люди думають, де дрова купити", – заявив Петро Порошенко, п'ятий президент та лідер партії "Європейська Солідарність".

"Може, ви монобільшістю проголосуєте, щоби Земля в іншому напрямку навколо Сонця рухалася? Не можна ставити на голосування відверто антизаконні рішення. Вони не голосуванням приймаються, для цього є апарат, щоби сказати, що це – незаконно", – заявила лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко. 

Прилітає "слугам" штрафний і за нещодавній футбольний матч, коли журналісти зафіксували, як у віп-ложі "Олімпійського" стадіону чільник монобільшості спілкувався з олігархом Ігорем Коломойським. 

"Ми всі бачили, як Давид Георгійович зробив прорив через усі віп-ложі, переконував трьох олігархів, які були присутні разом із нашими міністрами, чільниками держпідприємств, що треба приймати закон про олігархів", – заявив лідер фракції "Голос" Ярослав Железняк. 

За інформацією джерел "Української правди", Арахамія домовлявся про голоси за відставку Разумкова. Плітками зацікавився і сам спікер. 

"Хтось комусь пропонує – 50, 70, 100 тисяч за голос за деякі відставки. Майже переконаний, що це не відповідає дійсності. Але я хотів би звернутися до антикорупційних органів, щоби вони все ж таки взяли цю інформацію, опрацювали, і, сподіваюсь, спростували", – пояснив Разумков.

Жодних кадрових питань, кажуть у зе-більшості, цього тижня не вирішуватимуть. На відміну від антиолігархічного пакета. Бо його таки допомогли протягнути до сесійної зали мажоритарники, які часто підставляють плече владі – із груп "Довіра" та "За майбутнє". 

Леся Головата та Юрій Усік, "5 канал"

Як повідомляв 5.UA, 1 липня 2021 року Верховна Рада в першому читанні підтримала законопроєкт № 5599 про олігархів. Відповідно до нього, Рада національної безпеки й оборони визначатиме, хто в Україні є олігархом. А до останніх застосовуватимуться певні обмеження.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова спрямувала спікеру парламенту Дмитру Разумкову офіційний лист, в якому вказала на невідповідність законопроєкту Конституції. Політологи та аналітики також вважають, що у президентському законопроєкті про боротьбу з олігархами є серйозні ризики.

Попередній матеріал
Росія порушила низку міжнародних зобов'язань: США не визнали вибори до Держдуми на окупованих територіях України
Наступний матеріал
Поки окупант святкує перемогу путінської партії – чим займаються українські військові під час відносної тиші на передовій
Loading...
Закони в Україні пишуть абсолютно нефахові люди – "слуга" Буймістер

Закони в Україні пишуть абсолютно нефахові люди – "слуга" Буймістер

Антиолігархічна сверблячка, узурпація неузурпованого та кадрова чехарда: чого чекати – "Час Ч"

Антиолігархічна сверблячка, узурпація неузурпованого та кадрова чехарда: чого чекати – "Час Ч"

Антиолігархічний закон внесли до порядку денного ВР – включення

Антиолігархічний закон внесли до порядку денного ВР – включення

"Недружній крок у бік Євросоюзу" – Герасимов про розгляд закону щодо олігархів без висновку Венеційської комісії

"Недружній крок у бік Євросоюзу" – Герасимов про розгляд закону щодо олігархів без висновку Венеційської комісії

Брифінг депутатів "ЄС" щодо законопроєкту про олігархів

Брифінг депутатів "ЄС" щодо законопроєкту про олігархів

"Деолігархізація" від Зеленського: Арахамія та кілька міністрів зустрілися з Коломойським і Суркісом – фото

"Деолігархізація" від Зеленського: Арахамія та кілька міністрів зустрілися з Коломойським і Суркісом – фото