Оксана Забужко
Оксана Забужко 5 канал

Забужко пояснила, чому Зеленський – абсолютно віртуальна постать

Читайте по-русски
Електорат Володимира Зеленського сприймає вибори як чергове шоу, в якому вони можуть взяти участь

В ефірі програми "Кендзьор" на "5 каналі" письменниця Оксана Забужко пояснила, в чому полягає "феномен Зеленського" і чому українське суспільство обрало собі за модель поведінки "колективне самогубство". 

"Існує те, що я називаю "феномен Зеленського" – тобто кандидат, який з'являється нізвідки, котрий є вперше абсолютно віртуальною постаттю. Про нього, як про політичну фігуру, як про політика (хай навіть потенційного), який збирається бути державцем і Головнокомандувачем нашої армії, яку ми всі гуртом 2014-го року підіймали і чекали, доки вона стане на ноги, щоб захистити нас принаймні на цьому етапі (хай навіть 7% нашої території ми собі ще не повернули) – але немає усвідомлення. Це мене лякає найбільше", – зазначає письменниця.

Вона також додає, що українці, які збираються підтримати Зеленського на виборах, лишень беруть участь у своєрідному шоу.

"Саме тому я написала про колективне самогубство як про таку форму ніби розваги, участі в масовому шоу; ніби загального сприйняття цих виборів, як чергового шоу, в якому ми беремо участь, голосуючи за клоуна (котрого нам 15 років показують у серіалах "Свати-1", "Свати-5", "Слуга народу" і всякі такі інші)", – каже Забужко.

При цьому вона зазначає: поява серіалу "Слуга народу" – дуже вдало прописана з точки зору психологічних маніпуляцій технологія. 

"Слуга народу" – це вже політтехнологія і розрахунок на те, що люди ототожнять актора і його персонажа. Насправді, це дуже грамотно, я би сказала, з точки зору психологічних маніпуляцій прописана технологія. І частина письменницької професії в умовах цієї гібридної війни полягає в тому, щоб бачити ці сценарії, прочитувати їх і тицяти в них пальцем людям, які за родом своїх занять і повсякденною зайнятістю не мають на те ні часу, ні кваліфікації", – наголошує співрозмовниця. 

Продовження розмови – далі у відео: 

Попередній матеріал
ФСБ проведе нову технічну експертизу захоплених в України катерів – Полозов
Наступний матеріал
"Поранення, немов справжні": як бійців ДПСУ навчають рятувати життя на полі бою
Loading...