Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

"Забіг зігрітися": політолог пояснив, для чого потрібні технічні кандидати на виборах

Очікується, що президентські вибори 2019 року стануть рекордними за кількістю кандидатів

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" виконавчий директор центру прикладних політичних досліджень "Пента" Олександр Леонов, коментуючи те, що міський голова Глухова Сумської області Мішель Терещенко заявив про наміри балотуватися на вибори 2019 в президенти.

На запитання ведучої, чи справді буде рекордна кількість кандидатів у президенти і для чого це робиться, політолог сказав: "Так, уже варто очікувати, що бюлетень буде рекордний, можливо, там буде із 50 і більше учасників, оскільки з’являються нові і нові. І справді, якщо ми кажемо про кандидатів, то таких кандидатів, як Міша Терещенко, – проти нього я нічого не маю, – але людина, яка йде в президенти, щонайменше, має спиратися на певні політичні сили, мати осередки, фактично це дуже складний технічний і технологічний процес. І вочевидь, людина, яка просто бере участь, – виконує певну технічну функцію, навіть якщо вона так не думає. Оскільки без серйозної команди, це просто забіг зігрітися. Можливо, частина учасників президентських перегонів бере участь з певною метою. Це з прицілом на парламентські вибори, розкрутка своєї політичної сили, розкрутка своїх меседжів і так далі. І оскільки парламентська кампанія буде через півроку після того, як відбудуться президентські вибори, вочевидь, це має сенс. Можливо, той самий Мішель Терещенко має певні наміри балотуватися до парламенту, можливо, в рамках якоїсь політичної сили, тоді це логічно".

Леонов також сказав, кому можуть бути вигідні технічні кандидати на виборах: "Тут є декілька нюансів. По-перше, він (кандидат, – ред.) отримує свою квоту для агітації на державних каналах, він отримає свою квоту в обрахункових комісіях. Ось для чого, до речі, заводять певних кандидатів? Для того, що вони фактично свою квоту передають якомусь кандидатові, який таким чином збільшує свою участь у виборчих комісіях, у наглядачах, спостерігачах і так далі і це дає змогу більш потужно контролювати виборчий процес або на нього впливати".

Попередній матеріал
"ЄС має і надалі підтримувати Україну": головне із зустрічі Порошенка та екс-президента Франції
Наступний матеріал
Світові легенди боксу зібралися в Києві на 56-му конгресі WBC – як пройшло відкриття та що чекає спортсменів попереду

Палій пояснив, навіщо Тимошенко пішла на відверто проросійський крок щодо "Нафтогазу"

Коболєв звинуватив Тимошенко в роботі на "благо" РФ

"Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція

За допомогою пропаганди та дезінформації РФ вже активно втручається в українські вибори – Президент

Що відомо про новий склад ЦВК і його найперші завдання – відео

Порошенко, Тимошенко, Вакарчук, Гриценко: політолог прокоментував виступи потенційних кандидатів у президенти на форумі YES