Нардеп від "ЄС" Софія Федина
Нардеп від "ЄС" Софія Федина 5 канал

"За цим усім стоїть затирання української ідентичності" – Федина про "платформу примирення" від Зеленського

Читайте по-русски
Вони хочуть повернення до совєцького концтабірного минулого, вважає нардеп

Народний депутат від "Європейської солідарності" Софія Федина в програмі "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" припустила, чого хоче Зеленський "Платформою примирення" і тим, що нею займається саме Сергій Сівохо.

"Я думаю, що це ретрансляція насадженого радянського міфу "тільки б не було війни", "нам нужен мір, мір во всьом мірє". Це те, що нам красиво говорилося. Навіть я ще, народившись в Радянському Союзі, це пам'ятаю і на листівках, і на телебаченні. Але я так само добре пам'ятаю, як мою родину знищували, переслідували вже у 80-х роках за те, що дідо був священник, прадід сидів разом із Йосифом Сліпим "за друк нелегальної літератури", теж священник, а перед цим майже всю родину моєї мами знищили під час Голодомору. А після цього треба було мовчати і не можна було нічого сказати. Я пам'ятаю, як у нас були книжки, про які можна говорити, про які не можна. Я маленька, мене тато вчив пісні "Зажурились галичанки" і я точно знала, що її не можна співати на вулиці, бо всій родині буде погано", – сказала Федина.

За її словами, "це отой варіант "міра", тобто давайте візьмемо щось нейтральненьке-ніякеньке, щоб усім підходило, але за цим всім стоїть затирання української ідентичності. Тому що в "московском мірє" будь-яка ідентичність, відмінна від московської, вона вже не буде нейтральною, вона вже буде заважати і буде войовничою меншістю чи більшістю. Неприйнятним є тільки оця московська усередненість і возвеличення "великої московської культури".

Федина також прокоментувала ситуацію, яка безпосередньо сталася під час презентації Сівохом "Платформи примирення".

"Те, що зараз із тією "Платформою примирення" відбулося, це дуже просто. Там одна пані маніпулятор сказала, що треба говорити правду. Я абсолютно з цим погоджуюсь: Путін – ворог, Російська Федерація – ворог. Ви ідете на діалог з ворогом – ви вороги. Насправді все дуже просто. І для людей, які воювали, для людей, які допомагали, для людей, які долучалися до всіх цих процесів, – це все зрозуміло", – сказала Федина.

Вона також додала, що не вважає, що команда Зеленського намагається достукатися до тих українців в ОРДЛО, як то декларують.

"Вони намагаються приспати нашу пильність, що от ми хочемо миру, тому ідемо на діалог. А от ті люди вимагають так, давайте підемо їм назустріч, понизимо наші вимоги, можливо, десь відступимося від своїх позицій, ну нам же мир треба. В даному випадку вони намагаються нашу боротьбу представити як незаконну, бо вона нібито суперечить миру як такому... Чим більше ми ведемо переговори із сепарнею і найманцями, тим менше в нас союзників, тим більше деморалізована армія, і тим менше ми можемо захищати своє, те, за що ми боролися 6 років, тим легше оця вся нечисть "московского міра" заходить до нас – от, що вони хочуть, – повернення того, до чого вони звикли – усередненого радянського концтабірного минулого".

Федина також додала, що для РФ, яка занепадає, щоб зміцнити себе зсередини, їй треба зовнішній ворог. І це традиційно США і тепер Україна, Порошенко, всі волонтери, ветерани АТО і т. д.

Нагадаємо, під час презентації "Національної платформи примирення та єдності" радником секретаря РНБО Сергієм Сівохом у КВЦ "Парковий" почалися словесні перепалки, які переросли у штовханину та сутички. Сівохо встиг виголосити промову й розповісти про своє бачення "платформи примирення".

Попередній матеріал
Без преси, час і місце – приховують: що відомо про позачергове засідання Ради
Наступний матеріал
COVID-19: Вашингтон посилює заходи карантину до 24 квітня та готує великі виплати для американців
Loading...

"Ширнулісь" прямо в Раді: Федина відверто про "кастрований Кабмін" і свавілля "зелених"

Гончаренка і Федину вважають "двома головними терористами": чим вони не догодили Зеленському

"Потерпілий, виходь!": Федина приїхала під будинок Зеленського – "Гончаренко рулить"

Федина: За версією звинувачення, ходити до кав'ярні і стрімити – це злочин, ми котимося до тоталітарної держави

Президенту немає чим займатися, окрім як бігати по кабінетах ДБР і писати заяви на дівчат – Висоцький

Влада відволікає увагу від своїх провалів переслідуванням опозиції та захисників України – "Європейська солідарність"