Софія Федина
Софія Федина Facebook / Софія Федина

Федина: За версією звинувачення, ходити до кав'ярні і стрімити – це злочин, ми котимося до тоталітарної держави

Читайте по-русски
В Україні є свобода мирних зборів, яка є гарантована Конституцією, нагадала нардеп можновладцям

Не задоволена обраним їй запобіжним заходом – так у "Народному толк-шоу" на "5 каналі" охарактеризувала рішення суду депутат від "Європейської солідарності" Софія Федина.

Вона повідомила, що їй обмежили пересування Україною, що порушує її депутатські повноваження, адже тепер вона не може вільно спілкуватися зі своїми виборцями. Вона також повідомила, що їй довелося виборювати право на поїзди до Львова, де у неї мешкає батько-інвалід, за яким потрібен догляд. Зрештою слідчий і прокурор пішли їй назустріч і дали дозвіл їздити до Львова. 

"Мене зачепила аргументація прокурора, чому є ризики в обранні мені запобіжного заходу. Саме тому, що я можу, виявляється, збирати несанкціоновані мітинги. Але в нас є свобода мирних зборів, яка є гарантована базовими правами людини і вона є гарантована законодавством України. Вони говорять, що я можу якось впливати на людей. Але перепрошую, я так само кажу, що Зеленський негативно впливає на людей. Я так само можу сказати, що хтось щось сказав і це негативно впливає на людей – це все припущення", – сказала нардеп.

"Але також мене зачепило, що виявляється в контексті подання звинувачення, ходити в кав'ярню – це злочин, пити каву – це злочин, стрімити – це злочин, і взагалі збиратися групами – це так само злочин. Ми котимося до тотально тоталітарної держави", – наголосила Федина. 

Що ще розповіла Софія Федина, дивіться у повному відео програми "Народне толк-шоу":

Як повідомляв 5.UA, вчора, 10 березня 2020 року, суд обрав для Софії Федини особисте зобов'язання. Суддя дозволила виїжджати за кордон, водночас парламентарка також не зможе покидати Київ і Київську область без дозволу слідчого. Федину відпустили під особисте зобов'язання до 12 квітня. Суд тривав майже 4 години. Кілька десятків людей, які її підтримували, викрикували "Ганьба!". 

Нагадаємо, у вівторок, 10 березня, у Печерському райсуді почалося засідання у справі Федини. Підтримати Федину прийшли і колеги по фракції. Зокрема, Микола Княжицький та Ахтем Чийгоз. Також прийшли Ніна Южаніна та Володимир В'ятрович.

У листопаді 2019 року Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження, у якому фігурують Софія Федина та ветеранка Маруся Звіробій. Ідеться про спільне відеозвернення, яке вони записали 26-го жовтня в одній із львівських кав'ярень. Реагували на скандальне спілкування глави держави з добровольцями в Золотому, зокрема, висловлювалися щодо ризиків життю президента та ставлення окремих груп людей до політики Зеленського.

Попередній матеріал
Рекордний обвал цін на нафту: експерти заговорили про світову фінансову кризу – репортаж
Наступний матеріал
Профілактика коронавірусу: Київ закриває навчальні заклади на карантин і обмежує масові заходи – що відомо
Loading...