Народний депутат від "Європейської солідарності" Софія Федина в програмі "Рандеву з Яніною Соколовою" на "5 каналі" прокоментувала періодичні поїздки деяких народних депутатів "на поклони" в Москву, а заодно і торкнулася теми призначення Ірини Венедіктової генпрокурором України.
На запитання ведучої, чи може бути певна заява від коаліції, яка б унеможливила такі дії з боку депутатів фракції, яка посіла друге місце на парламентських виборах в Україні, Федина сказала: "Має бути прийнятий закон про колаборацію. Наскільки я розумію, подання таке є, але законопроєкт потребує доопрацювання".
Політик додала: "Але запитання в тому, чи будуть голоси. Я особисто сумніваюся, тому що коли звільняли генпрокурора стовідсоткового (Руслана Рябошапки – ред.), то ми отримали "ширку" (широку коаліцію – ред.). Ми отримали "ширку" "слуг" і "ОПЗЖ" якраз".
Федина також зауважила, що це те, про що вона говорила під час президентських виборів, ще не будучи депутатом: "Чомусь мені дуже співзвучними виглядали ще в ті часи ці дві окремі структури".
Дивіться повне відео інтерв'ю:
Як повідомляв 5.UA, 5 березня 2020 року Верховна Рада підтримала звільнення Руслана Рябошапки з посади генерального прокурора. Рішення підтримали 263 нардепи. За підтримку постанови проголосували 179 депутатів фракції "Слуга народу", 36 – фракції "Опозиційна платформа – За життя", 16 – групи "Довіра", 15 – групи "За майбутнє" і 17 позафракційних парламентарів. Фракції "Європейська солідарність", "Батьківщина" і "Голос" не дали жодного голосу "за".
Як відомо, 17 березня 2020 року Верховна Рада дала згоду на призначення генеральним прокурором Ірини Венедіктової. За таке рішення на позачерговому пленарному засіданні 17 березня проголосували 269 народних депутатів. Фракція "Слуга народу" дала 224 голоси "за". Проти її призначення відкрито виступили фракції "Голос" і "Європейська солідарність". Фракції "Батьківщина" і ОПЗЖ утрималися.
Венедіктова в цей день у Раді заявила, що "необхідно скасувати амністію учасникам Майдану, оскільки справжнє національне примирення без цього неможливе".
Нагадаємо, у 2016-2017 роках Венедіктова подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного Суду України. Проте провалила участь в конкурсі, отримавши бал, менший від мінімально допустимого.