Руслан Рябошапка
Руслан Рябошапка Скріншот відео

Ексгенпрокурор Рябошапка: Підозра Порошенку – це юридичний "треш", необґрунтований і незаконний

Читайте по-русски
Рябошапка припускає, що Ірина Венедіктова, яка перейшла на посаду генпрокурора просто з кабінету очільниці ДБР, може підписати будь-який документ, якщо буде вказівка керівництва

Підозра, підготовлена слідчими Державного бюро розслідувань, – це юридичний "треш", вона необґрунтована і незаконна. Про це заявив колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка в інтерв‘ю Олесі Бацман.

"Кожен юрист, хто хотів ознайомитися з цим документом, мав можливість це зробити, прокоментувати і, власне, зробити свої висновки.  Те, що було запропоновано підписати, – це насправді юридичний "треш", який не витримує жодної критики. І очевидно, що мій підпис міг бути так само підставою для кримінального переслідування в мою сторону. Тому що, по-перше, документ був необґрунтованим. І, по-друге, він був незаконним. Тобто те, в чому звинувачували п’ятого Президента, не мало під собою достатніх підстав – не було жодних доказів, які підтверджували ці дії. І, власне, юридична кваліфікація була фантастична – в цих діях не можна було звинуватити Президента на той час", – зазначив Руслан Рябошапка.

Він наголосив, що кожен юрист, який поважає свій підпис і своє ім’я, не мав жодної можливості підписати такий документ.

Рябошапка припускає, що Ірина Венедіктова, яку перейшла  на посаду генпрокурора просто з кабінету очільниці ДБР, може підписати будь-який документ, якщо буде вказівка керівництва.

"Сьогодні є новий генеральний прокурор, яка, можливо є співавтором цього документа, вона вже майже тиждень генеральний прокурор. Вона може прекрасно підписати цей документ. Я не астролог і тут я не можу передбачити. Я думаю, що вона готова підписати все, що завгодно, про що її попросять ті, хто привів її на цю посаду", – вважає Руслан Рябошапка.

Зазначимо, у такому випадку, коли ексгенпрокурор називає кримінальні справи проти Порошенка юридичним трешем,це підтверджує політично-упереджене кривосуддя нинішньої влади. І також це означає, що Рябошапку відправили у відставку саме через відмову підтримувати такі звинувачення.

Адже високопосадовця, якого президент Зеленський називав на 100% своїм генпрокурором, точно не можна назвати політичним прихильником Порошенка. Але навіть він визнає юридичну необгрунтованість та безпідставність звинувачень п’ятого президента.

Відтак, для нової генпрокурорші, яка на посаді директора ДБР сама готувала цей "юридчиний треш" інтерв’ю її попередника виглядає мов ляпас: по-перше, Рябошапка не має сумніву, що вона підпише все, що зажадають від неї, а по-друге, позиція Рябошапки може бути узгоджена з Заходом, думкою якого легковажити, особливо зараз, не варто.

Попередній матеріал
"Епіцентр" під час карантину: як працює магазин і чи виконують правила
Наступний матеріал
Рівненська центральна міська лікарня готова розмістити 700 інфікованих коронавірусом – сюжет
Loading...

"Фонд Порошенка" придбав реанімаційне обладнання та медичну апаратуру для Львівського госпіталю

"Лікарі сьогодні – такі ж наші захисники, як і армія": Порошенко закликав підтримати медиків

"Надзвичайний стан не зупинить коронавірусу, але економіку доведе до стану клінічної смерті" – Порошенко

"Панове слуги, час обирати між інтересами народу та мріями Коломойського" – Порошенко

"Фонд Порошенка" профінансував відновлення апаратів штучної вентиляції легень у Київській лікарні

"Ваша творчість надає сил у боротьбі за Україну" – Петро Порошенко привітав Ліну Костенко з ювілеєм