Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

"Панове слуги, час обирати між інтересами народу та мріями Коломойського" – Порошенко

Читайте по-русски
Надзвичайний стан – арешти, цензура, конфіскації – навряд чи зупинить вірус, а от економіку – покладе остаточно, наголосив політик

П'ятий президент України Петро Порошенко звернувся до владної монобільшості щодо методів боротьби з епідемією коронавірусу в Україні  – зокрема, введення надзвичайного стану, який істотно здатен вплинути на економіку України. Він наголосив, що Україні нині дуже важливо зберегти співпрацю з МВФ, умови якого не є обтяжливими для українців, а стосуються лише двох осіб – "президента і його давнього бізнес-партнера".

Також лідер "Євросолідарності" закликав владу утриматися від ухвалення сумнівних рішень, які викликають напругу в суспільстві.

Двлі подаємо повний текст звернення без змін:

Зараз той момент, коли на тлі нових викликів українська нація має показати себе як єдина родина, в якій один за всіх і всі за одного. Здолати лихо можемо тільки всі разом.

Українська опозиція, уособлена командою Європейська Солідарність, підставила плече владі, на якій лежить найбільша частка відповідальності у боротьбі з коронавірусом. Ми ініціювали позачергове засідання Верховної Ради. Підтримали ініціативи Уряду. Партійні структури почали волонтерську діяльність – доставку продуктів та ліків літнім людям, яким особливо небезпечно виходити з дому. Мій благодійний фонд змінив пріоритети і закуповує медичне обладнання та медикаменти, засоби захисту. Прошу всіх дуже відповідально ставитися до свого здоров'я і до здоров'я рідних і близьких, батьків чи дітей.

Хотів би поговорити про економіку. Ще до коронавірусу її вразила бацила дилетантизму та некомпетентності. За неповний рік "слуги" розтринькали все, що народ вистраждав і заробив за п'ять років, – потом і кров’ю долаючи економічні наслідки російської агресії.

Зараз Україні життєво важливо негайно відновити співпрацю з МВФ. Ця фінансово-киснева подушка дасть запас міцності. Фонд не висуває нині жодних обтяжливих умов для українців. Головна вимога МВФ стосується лише двох людей: особисто Президента і його давнього бізнес-партнера та покровителя. Ще восени минулого року Україна могла б дістати підтримку і не допустити падіння економіки, якби влада прийняла закон, що гарантував неповернення "ПриватБанку" його колишнім власникам. Який сенс Фонду давати Україні гроші, які відразу осядуть у кишені колишнього акціонера "Привату"? Проєкт погодили з Фондом. Потім вирішили надурити наших міжнародних партнерів і крадькома внесли неприйнятні правки. Зрештою – взагалі відкликали.

Настав, панове слуги, момент обирати між інтересами народу та мрією Коломойського про банк собі і дефолт – Україні. Уряд має негайно подати відповідний законопроект – і щоб без жодних наперстків. А Верховна Рада – на початку тижня провести позачергове засідання. Це не порада. Це – вимога. "Європейська солідарність" обов’язково підтримає прийняття цього закону.

"Європейська солідарність" за мораторій на внутрішньополітичну боротьбу. За те, щоби політики всі свої битви відклали на потім, коли здолаємо вірус. Але є зустрічна вимога до влади – утримуватися від ухвалення сумнівних рішень, які викликають поляризацію та напругу в суспільстві, розколюють його. На кшталт ідеї підживити дніпровською водою російські військові бази в Криму. Або протоколу про легітимізацію російської окупаційної влади на Донбасі, остаточне підписання якого намічене на 25 березня. Чи не з цим наміром пов’язаний той поспіх, з яким влада планує надзвичайний стан, та ще й з порушенням конституційної процедури його впровадження?

Надзвичайний стан – арешти, цензура, конфіскації – навряд чи вже зупинить вірус. А от економіку – покладе остаточно, доведе до стану клінічної смерті. І в нас урешті-решт забракне ресурсів на боротьбу з корона- та іншими вірусами, на зарплати, пенсії тощо. А влади у цього президента і так вдосталь – набагато більше, ніж у будь-кого з попередників.

Сподіваюся, влада почує наші пропозиції.
Вірю в те, що ми разом поборемо і вірус, і кризу.
Впевнений, що переможемо!
Слава Україні! 

Попередній матеріал
Чи планує влада запровадити жорсткі обмеження по всій країні і скористатися цим – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
COVID-19: у Києві можуть обмежити рух транспорту, якщо заражених коронавірусом стане більше – спецвипуск
Loading...

"Фонд Порошенка" профінансував відновлення апаратів штучної вентиляції легень у Київській лікарні

"Ваша творчість надає сил у боротьбі за Україну" – Петро Порошенко привітав Ліну Костенко з ювілеєм

"ЄС" делегувала депутатів для виправлення помилок чинної влади та для захисту життя і здоров'я українців – Порошенко

Адвокати Порошенка: нинішнє керівництво ДБР відпрацьовує політичне замовлення так само, як і Труба

Брифінг адвокатів Петра Порошенка – відео

НАБУ відкрило провадження через політичні переслідування Порошенка – Новіков