Магазин
Магазин 5 канал

"Епіцентр" під час карантину: як працює магазин і чи виконують правила

Читайте по-русски
Великого скупчення людей у гіпермаркеті немає, ажіотажу також

Антимонопольний комітет уже зафіксував стрибок цін. Кажуть, приміром гречка здорожчала на 50%. Пшоно – на 24% і цукор на 16%. Овочі теж стрибнули в ціні. Картопля вже дорожча на 60 відсотків. Удвічі більше коштує морква і цибуля. Зависокі ціни зафіксували і наші кореспонденти. А разом з ними і посилені заходи дезінфекції у магазинах. Величезних черг там немає, а на полицях, як і раніше, достатньо товарів та продуктів. Тільки ось покупці нарікають, що маски та антисептики, котрі нині "в тренді" – підскочили в ціні, до того ж у рази. "5 канал" розпочинає цикл сюжетів про те, як працюють великі торговельні мережі під час особливого періоду. Кореспондент "5 каналу" Мирослав Солонар навідався в будівельний маркет "Епіцентр".

Ущент заповнений паркувальний майданчик перед столичним гіпермаркетом. Наче й карантину немає. У двох чоловіків – ремонт вдома кипить, тож вирішили закупитися.

"Труби там, кабель для електрики. Хотіли на ринок, ринок закрився, хотіли там ще якісь, теж закриті. Слава Богу, що цей хоч один відкритий. Так що змогли війти з положення", – говорить киянин Михайло.

А В'ячеслав стурбований ситуацією довкола. До свого автомобіля несе два пакети.

"Набрав цих дезінфекторів усяких. Багато їх там продають? Так, повні піддони. Маски з'явилися", – розповідає В'ячеслав, покупець.

Засоби дезінфекції, одноразові рукавички та маски віднедавна виставили на полиці гіпермаркету, розповідають покупці. На вході в "Епіцентр" зустрічаємо обуреного Михайла.

"Маски тільки що виставили по 150 грн. І ми почали знімати, виставляти, типу, в інтернет, і вони швидко прибрали, моментально. Кажуть: ми помилилися. Це по 15 грн має бути. Я кажу: а нуль звідки намалювався?" – каже Михайло, покупець.

Усередину з камерою знімальну групу не пропустили. А тому пройти довелось без апаратури, знімаємо на телефон. Співробітники гіпермаркету всі в масках, але не кожен у рукавичках. На вході вимірюють температуру.

Перевіряти її майже в кожного покупця працівники "Епіцентру" не можуть, адже людей за один раз може зайти вдосталь, а контролерів лише двоє. Хоча сьогодні якогось пожвавлення в гіпермаркеті немає.

Великого скупчення людей тут не спостерігається, ажіотажу також. Натомість є різні дезінфікувальні розчини, антисептики, маски. Щоправда, ціна на них насправді нас вразила.

Полиці бачимо не порожні, усього вистачає.

Саме антисептики змітають з полиць найпершими.

"Ось, засіб дезінфікувальний, 162 грн. Вона ж сказала це по 100, ну це же два рази, 200 грн, – і в сміттєвий ящик. Краще одну горілку відкрию і все", – каже покупець.

Антисептик на 200 мл – 162 гривні, і це ще не все. Далі знаходимо респіратори – 129 грн за штуку. На етикетці пишуть великими літерами – "Захист від вірусу COVID-19". Таких масок цілі коробки.

Не цінами єдиними. В мережі можна знайти розгнівані дописи щодо роботи "Епіцентру" під час карантину. В гіпермаркеті "5 каналу" пояснили: під закриття не потрапили і мають законні на те підстави.

"Ми отримали роз'яснення, що ті магазини, які забезпечують побутовими товарами, побутовою хімією, можуть працювати і надавати людям доступ до товарів першої необхідності", – каже Ірина Чудновець, керівниця департаменту зв'язків із громадськістю ТОВ "Епіцентр".

Мирослав Солонар, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Поліція не має достатніх засобів: Марцінків про перевірку дотримання карантину тими, хто повернувся з-за кордону
Наступний матеріал
Ексгенпрокурор Рябошапка: Підозра Порошенку – це юридичний "треш", необґрунтований і незаконний
Loading...

Дефіциту немає, а ціни зросли: у Рівному люди стоять у черзі, щоб зайти в магазин

Чотири пляшки вина, туалетний папір і ніякої готівки: як Меркель закупалася на карантин

"АТБ" вводить обмеження на продаж продуктів – які саме