Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова liga.net

10 фактів про Ірину Венедіктову – нового генпрокурора

Читайте по-русски
Раніше Венедіктова балотувалася на посаду судді ВСУ, але провалила участь у конкурсі, отримавши бал менше мінімально допустимого

17 березня 269 голосами "за" Верховна Рада України призначила новим генеральним прокурором Ірину Венедіктову. "Еспресо" пропонує 10 фактів із життя Венедіктової, яка за останні кілька місяців зробила карколомну кар'єру – від народного депутата до в.о. голови Державного бюро розслідувань та генерального прокурора України.

  1. 41 рік. Народилася 21 вересня 1978 року у Харкові. Батько – генерал-майор міліції Валентин Венедіктов, працював проректором з навчальної роботи Харківського університету внутрішніх справ. Чоловік – Денис Колесник – співробітник кіберполіції. В своїй декларації він не вказав машину, яку задекларувала його дружина.
  2. Закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ. Пройшла курс, присвячений міжнародного комерційного арбітражу, в Chartered Institute of Arbitrators.
  3. Доктор юридичних наук, професор. З 2005 року і до обрання у парламент була завідувачем кафедрою цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна.
  4. У 2016-2017 роках Венедіктова подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного Суду України. Але провалила участь в конкурсі, отримавши бал менше мінімально допустимого.
  5. Є членом науково-консультативної ради Верховного Суду. Арбітр Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Має власну наукову школу, до якої входять кандидати юридичних наук, які під керівництвом Венедіктової захистили дисертаційні роботи. Раніше була радником в ряді юридичних фірм.
  6. Під час президентської кампанії 2019 року вона заявила, що всі вакансії в судах будуть швидко і якісно заповнені. Також Ірина Венедіктова обіцяла, що буде перезавантажена Вища кваліфікаційна комісія суддів, а кандидати будуть проходити відбір на професіоналізм і чесноту.
  7. На початку 2019 року Венедіктова представляла Зеленського як кандидата в президенти під час поїздки представників штабів у Брюссель. Саме тоді Ірина у своєму виступі заявляла про відсутність в Україні закону про референдум з 2012 року, хоча він діяв до 2018 року і намір встановити в країні "пряме народовладдя", поняття якого суперечить Конституції, оскільки передбачає затвердження норм права без згоди Верховної Ради.
  8. На дочасних виборах до Верховної Ради 2019 року була обрана до парламенту за списком партії "Слуга народу" (№ 3). З 29 серпня 2019 року – голова парламентського комітету з правової політики.
  9. Ірина Венедіктова виступає за скасування закону про амністію для учасників Революції Гідності. Як відомо, цю ідею активно просувають в інформаційному просторі поплічники режиму Януковича, ідеологи Антимайдану, які після виборів повернулися в Україну – Андрій Портнов, Олена Лукаш та інші. Родини Героїв Небесної Сотні та активісти прогнозують "злив" справ Майдану.
  10. 27 грудня 2019 року президент Зеленський звільнив із посади голови ДБР Романа Трубу і призначив т.в.о. керівника відомства Ірину Венедіктову. На цій посаді вона встигла потрапити в скандал із призначенням адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником голови ДБР.

Нагадаємо, Верховна Рада дала згоду на призначення генеральним прокурором Ірини Венедіктової.

Попередній матеріал
Ігор Петрашко став новим міністром економіки України – що про нього відомо
Наступний матеріал
"Два дні не було що їсти": як "Бориспіль" зустрічав і проводжав останні рейси – сюжет
Loading...