Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Без преси, час і місце – приховують: що відомо про позачергове засідання Ради

Читайте по-русски
Депутати кажуть, що не бояться прийти в Раду через коронавірус

Депутати зберуться на позачергове засідання, коли допрацюють разом з урядовцями антикризові законопроєкти. Для цього народні обранці тепер беруть участь в роботі антикризового штабу. Мають вирішити, як забезпечити медиків засобами захисту та відновити співпрацю з МВФ. З лідерами політичних сил спілкувалася кореспондентка "5 каналу" Ірина Шевченко.

Депутати отримали пакет антикризових законопроєктів від уряду і збираються у будівлі під куполом. Кажуть, працювати як у режимі погоджувальної ради, так і в режимі пленарного засідання, не бояться.

"Абсолютна неправда, що депутати начебто бояться приходити на позачергову сесію через небезпеку коронавірусу. Попри те, що кілька наших колег захворіли, депутати всіх фракцій займають конструктивну позицію щодо необхідності такої зустрічі", – каже співголова "ЄС" Ірина Геращенко.

Радяться більш як годину та домовляються доопрацювати законопроєкти разом з урядовцями.

"Є дуже багато запитань до цих законопроєктів. І через це навіть вірогідний сценарій позачергового засідання в суботу, через те що уряд не до кінця підготував ці документи, може бути перенесений", – говорить Ярослав Железняк, нардеп від "Голосу".

Серед зауважень – спроба протягнути в законопроєкті щодо відновлення співпраці з МВФ норму про компенсації колишнім власникам "ПриватБанку".

"Фракція "Європейська солідарність" в парламенті готова підтримати медичні законопроєкти, соціальні законопроєкти. І категорично не готова, коли під ковдрою цих ініціатив будуть вноситись ті чи інші лобістські штучки", – заявляє лідер "ЄС" Петро Порошенко.

Тож документи допрацюють і ще раз зберуть погоджувальну раду.

"Спочатку напрацюються декілька законопроєктів, які саме будуть розглядатися на позачерговому, а потім повинна відбутися погоджувальна рада, на якій проговориться і затвердиться, за що саме ми будемо голосувати", – говорить Кіра Рудик, нардеп від "Голосу".

Поки невідома не лише дата, а і місце проведення позачергового засідання. Серед варіантів розглядаються класичний – в будівлі Верховної Ради, і кризовий – на свіжому повітрі.

Голосувати депутати можуть лише за адресою: Грушевського, 5. Тож варіант із проведенням позачергового засідання на стадіоні відпадає. Залишається хіба що внутрішній дворик парламенту.

"Ми напрацьовуємо декілька варіантів розвитку подій, але я думаю, це не завадить проведенню позачергового засідання Верховної Ради", – говорить Дмитро Разумков, спікер ВР.

Про онлайн-голосування поки що не йдеться, адже його треба впроваджувати окремим законом.

"Такий закон зареєстрований. Він, наскільки мені відомо, ще не проходив комітет. Ця позиція досить дискусійна. Тому поки єдиного розуміння, буде він внесений, або не буде внесений в такому варіанті, або в альтернативному на розгляд Верховної Ради на позачерговому засіданні, поки що немає", – каже Разумков.

Єдине, що достеменно відомо, ЗМІ на позачергове засідання знову не запрошуватимуть.

Ірина Шевченко, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Працювати треба з органами місцевого самоврядування – Безсмертний пояснив, як владі боротися з коронавірусом
Наступний матеріал
"За цим усім стоїть затирання української ідентичності" – Федина про "платформу примирення" від Зеленського
Loading...

"Ми отримали "ширку" "слуг" і "ОПЗЖ" – Федина про звільнення Рябошапки

Чи має уряд план дій щодо запобігання поширенню коронавірусу та чи збереться Рада цього тижня – "ІнфоВечір"

Фракція "ЄС" назвала умови, за яких готова прийти на позачергову Раду

Верховна Рада перенесла позачергове засідання – ЗМІ

Верховна Рада тимчасово передала лікарям 25 автомобілів зі свого автопарку

"Протидія коронавірусу": у Раду намагаються протягнути скасування закону про державну мову