судова реформа
судова реформа 5 канал

Як планують втілювати судову реформу та чи запустила її "справа Стерненка" – сюжет

Читайте по-русски
На акцію протесту щодо підтримки активіста збиралися понад 10 тисяч осіб

Прийшла весна – час судової реформи. Так свій виступ під час форуму "Україна 30" розпочав президент. Втім, старий слоган про те, що "саджати будемо", теж актуальний. 7 років позбавлення волі з конфіскацією половини майна отримав активіст Сергій Стерненко. Майже 10 тисяч обурених упередженістю процесу цієї суботи прийшли на Банкову. Чи є реакція від влади, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Кілька тисяч людей скандують під Офісом президента після того, як приморський суд Одеси заґратував на 7 років одеських активістів Сергія Стерненка та Руслана Демчука. Суд визнав їх винними у викраденні людини, зберіганні зброї і розбої. Стерненко свою причетність спростовує. Не вірять у його винуватість і люди, які прийшли під Офіс гаранта 23 лютого. Свої вимоги повторюють ще раз – уже в суботу. Цього разу на акцію приходить до 10 тисяч людей. Вимагають звільнити політв'язнів і провести судову реформу.

Судовій реформі бути – заявляють із трибуни форуму "Україна 30". Саме судовій реформі і присвячена зустріч. Прізвище "Стерненко" зі сцени не лунає, говорять про гучну справу хіба що в кулуарах.

Відкриває форум президент: говорить про проблеми, які допоможе розв'язати судова реформа. Про багатотисячні мітинги минулого тижня під своїми вікнами гарант не згадує.

"Кожне більш-менш резонансне рішення суду закінчується ходою або акціями біля Офісу президента, ми до цього ставимося нормально. Таке життя, така комунікація держави з суспільством. І відповідно, ми мусимо дати якийсь зворотній зв'язок", –  розповідає заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов.

Без прізвищ і жодних уточнень – заступник керівника Офісу президента говорить із суддями про резонансні справи. Радить служителям Феміди пояснювати мотиви своїх рішень та вміти сказати "ні" правоохоронцям і прокурорам.

"Майте свою думку, відстоюйте її, бо ці резонансні справи не виникають нізвідки. Їх вам приносять, їх вам приносять ці самі правоохоронні органи, які відповідають за якість, за законність і за допустимість зібраних доказів. І фактично своїми доказами роблять суд співучасником або заручником ситуації, наслідки яких ви бачите майже не кожного дня на вулицях країни", – додає Андрій Смирнов.

Та от у кулуарах форуму про справу Стерненка згадують лише після запитань журналістів.

"Сам факт приналежності пана Стерненка до патріотичних сил, він не може бути підставою для його звільнення від кримінальної відповідальності, чого вимагають фактично всі протестувальники. Тому тут треба забезпечити от це незалежне розслідування і розгляд справи в суді, а далі вже робити якісь висновки", – коментує представник президента України в Конституційному Суді Федір Веніславський.

Голова Верховного Суду України Валентина Данішевська каже: "Головним завданням є, як ми вже говоримо, швидкий розгляд справи судом апеляційної інстанції. Якщо виявиться, що рішення суду не відповідає дещо представленим доказам, то це буде виправлено судом апеляційної інстанції, а згодом, якщо буде потреба, судом касаційної інстанції".

Рішення колеги, який виносив вирок у справі Стерненка, судді не коментують. Чи надходили на нього раніше дисциплінарні скарги, не пригадують.

"Якщо такі і мали місце, то їх було розглянуто, або ж вони будуть подані в рамках тої дисциплінарної процедури, яка є, ми не виключаємо можливості надходження таких дисциплінарних скарг, зокрема і з розглядом цієї справи. Їм буде надана оцінка, як і судовому рішенню, у визначеному законом порядку", – зауважує голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.

Цього тижня парламент розглядатиме законопроєкти щодо судової системи. Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко каже, що "справа Стерненка" поштовхом для цього не стала.

Ірина Саєвич, Валентин Стрєльцов, "5 канал"

Попередній матеріал
Як у "Слузі народу" відреагували на припинення фінансування – включення
Наступний матеріал
"Справа вагнерівців": чому ексначальника військової розвідки виселили з Конча-Заспи та позбавили охорони
Loading...

Портнов разом з Трухановим організували показове судилище – Нефьодов про вирок Стерненку

Як ми можемо йти в ЄС, коли в нас судді не можуть вручити підозру – Огризко про необхідність судової реформи

ЄС наполягає на незалежності антикорупційних інституцій і розслідуванні махінацій із "ПриватБанком"

Іноді прошу правоохоронні органи прискорюватися: Зеленський розповів, чи впливає на антикорупційні відомства

"Ніхто нікого не посадить, бо маємо повний параліч судової і правоохоронної систем" – блогер

"Склянка наполовину порожня": в ЄС нагадали Зеленському про СБУ та судову реформу