Жозеп Боррель
Жозеп Боррель 5 канал

ЄС наполягає на незалежності антикорупційних інституцій і розслідуванні махінацій із "ПриватБанком"

Читайте по-русски
За словами Борреля, без судової реформи неможливо боротися з корупцією

Судова реформа – найголовніша, на якій повинна зосередитися Україна. Про це заявив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. У Брюсселі відбулося засідання Ради асоціації ЄС – Україна.

За словами Борреля, без судової реформи неможливо боротися з корупцією. До того ж це одна з умов отримання другого траншу макрофінансової допомоги.

"Україна досягла значного прогресу у здійсненні реформ. Ми сподіваємося, що вона їх продовжуватиме і далі, попри пандемію. Особливо варто акцентувати на встановленні верховенства права та боротьбі з корупцією. Треба відновити громадську довіру до системи правосуддя в Україні та гарантувати незалежність антикорупційних інституцій. А також необхідно розслідувати махінацію з грошима "ПриватБанку", яка сталася 6 років тому", – наголосив Боррель.

За підсумками зустрічі Київ та Брюссель почали оцінку досягнень згідно з угодою про асоціацію. ЄС перевірить виконання Києвом зобов'язань. Сторони також почнуть переговори щодо співробітництва в нових галузях. Пріоритетами України прем'єр Денис Шмигаль назвав посилення секторальної співпраці та поступову інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС. Держава наполягає на оновленні угоди відповідно до стандартів Євросоюзу.

Брюссель натомість вважає, що це не потрібно, бо документ гнучкий. Тож дозвіл на зміну поки що не дав. Керівництво Євросоюзу вкотре висловило підтримку суверенітету і територіальної цілісності України. Та переконує: санкції проти Росії зберігатимуться, допоки вона не виконає Мінські домовленості.

"Серед наших основних пріоритетів – посилення секторальної співпраці та інтеграція до внутрішнього ринку ЄС. Ми також розраховуємо на прогрес цього року в досягненні так званого промислового безвізу – без взаємного визнання електронних довірчих послуг та уповноважених економічних операторів", – зазначив Шмигаль.

Нагадаємо, президент Литовської Республіки Гітанас Науседа закликав Володимира Зеленського продовжувати європейський та євроатлантичний рух України, закладений 2 роки тому командою Петра Порошенка в Конституцію.

Попередній матеріал
"Ми на тотальній периферії, ми ні на що не впливаємо": Клімкін про авторитетність України в світі
Наступний матеріал
Вибухи на складах у Сватовому 2015-го: ДБР повідомило про підозру двом військовослужбовцям
Loading...

Безвіз із ЄС опиниться під загрозою через проблеми з призначенням голови САП – євродепутатка

Річниця угоди про асоціацію з ЄС: Порошенко нагадав про складний шлях до успіху

ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт, який суперечить Угоді про асоціацію з ЄС

У ЄС прокоментували надання статусу мечеті собору Святої Софії у Стамбулі

Порошенко: Україна повинна бути членом ЄС, і завдання влади – наближати цей день

Порошенко зустрівся з послами Скандинавських і Балтійських країн – про що говорили