Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

ВР ухвалила в першому читанні законопроєкт, який суперечить Угоді про асоціацію з ЄС

  Читайте по-русски
  Документ підтримали 248 нардепів

  Верховна Рада 21 липня прийняла за основу законпроєкт №3739, який передбачає преференції для вітчизняного машинобудування, що суперечить Угоді про асоціацію з ЄС. Про це повідомляє "Економічна правда"

  Документ підтримали 248 нардепів: 176 нардепів від "Слуги народу", 20 – від "ОПЗЖ", 5 – від "ЄС", 18 – від "Батьківщини", 10 – від "За майбутнє", 8 – від групи "Довіра" та 11 позафракційних, "Голос" голосував проти.

  У проєкті закону йдеться про зобов’язання мати місцеву складову в певних видах машин, які закуповуються коштом держави або місцевих органів влади.

  Документ містить вимогу до мінімального ступеня локалізації на рівні 25–45% з 2021 року та 40–60% – з 2024 року. Він стосується не всіх закупівель, а порівняно вузької групи продукції машинобудування для потреб енергетики, ЖКГ та транспорту.

  Але це несумісно з міжнародними зобов’язаннями України. В Угоді про асоціацію є глава, присвячена держзакупівлям. Одним із принципів є недискримінаційність. Окремо вказано, що опис робіт, товарів та послуг не повинен містити конкретного місця походження (крім випадків, коли це обґрунтовується предметом контракту) та умови заснування учасників тендерів в тій же країні, що і замовник.

  Обмеження кола учасників допускається, але лише на конкурентних засадах та на основі об’єктивних факторів – досвіду роботи на ринку, масштабу діяльності учасника, наявності в нього відповідної інфраструктури, технічного потенціалу тощо. Також від переможця може вимагатись створення певної інфраструктури в місці виконання контракту.

  Нагадаємо, раніше партія "ЄС" застерегла Зеленського і депутатів від скликання сесії ВР для ревізії закону про мову.

  Попередній матеріал
  Зеленський прокоментував захоплення автобуса з людьми в Луцьку
  Наступний матеріал
  Податківці та СБУ проводять обшуки на "Укрзалізниці" – що шукають
  Loading...