Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Порошенко: Україна повинна бути членом ЄС, і завдання влади – наближати цей день

  Читайте по-русски
  Чинна влада голосно декларує прихильність євроінтеграційному курсу, але хотілося б, аби це перетворилося у реальні справи, – наголосив п'ятий президент

  Україна повинна бути частиною Європейського Союзу, і завдання влади – наближати цей день. Про це у шосту річницю підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС написав у Facebook п'ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко.

  Він наголосив, що членство у Євросоюзі відповідає волі більшості українців, закріплене у Конституції і є "цивілізаційним вибором заради миру, стабільності та добробуту".

  "Рівно 6 років сьогодні виповнюється з того моменту, як мені випала велика честь й історична місія поставити свій підпис під Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Після революційних подій на Майдані та зрадницької позиції влади Януковича цей крок отримав ще більшої символічної ваги. Одним підписом ми заклали незламний фундамент європейської інтеграції України", – підкреслив Порошенко.

  "Далі будуть і тривала боротьба за її ратифікацію, і спротив російському агресору будь-що зупинити запуск Угоди на повну силу. Ми вистояли і перемогли. Уклавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна як європейська держава, що поділяє спільні цінності демократії і верховенства права, зафіксувала свій суверенний вибір на користь майбутнього членства в ЄС", – переконаний політик.

  "Угода з ЄС – це інструмент всеохоплюючої та системної підготовки до досягнення цієї мети. Це дороговказ нашого руху до Євросоюзу – спільноти вільних та процвітаючих народів. Попри невимовні складнощі, економічну турбулентність та війну з агресором ми робили все можливе і неможливе для повернення до спільного європейського дому. Отримали безвіз. Створили зону вільної торгівлі. Поглиблювали секторальну інтеграцію. Ми були амбітними та наполегливими!", – нагадав Порошенко.

  Він зауважив, що чинна влада голосно декларує прихильність євроінтеграційному курсу, але хотілося б, аби ці декларації перетворилися у реальні справи.

  "Уточню: не у справи проти Порошенка ще й за підписання Угоди чи безвіз, а в реальні досягнення на шляху до нашого вступу в ЄС. А завдань чимало: оновлення Угоди, інтеграція до цифрового та енергетичного ринків, спільний авіаційний простір, асоціація з Шенгеном, і, нарешті, перспектива членства", – зазначив п'ятий президент.

  І резюмував: "Нікому не дозволено переглянути чи, не приведи Боже, відвернути Україну з обраного курсу та повернути Український народ в московське стійло. Слава Україні!"

  Попередній матеріал
  Трохи на спад: в Україні за добу зафіксовано 948 нових випадків COVID-19
  Наступний матеріал
  Суд арештував звільненого голову Кіровоградщини – із заставою в 10 млн грн
  Loading...

  Приїхали, побачили журналістів і втекли: слідчі ДБР знову приїжджали до Музею Гончара (оновлено)

  "Мистецтво у клітці": заарештовані картини родини Порошенків зможе побачити кожен у Музеї Гончара

  Як суддя Вовк, який судить Порошенка, "заступався" за Зеленського і виправдав прослуховування активістів

  "Зе-економія": на справи проти Порошенка влада витратила 60 млн – блогер

  Порошенко з послом Німеччини обговорили вибіркове правосуддя, захист свободи слова і децентралізацію

  Дипломати пояснили, що означає переслідування Порошенка для української демократії – Atlantic Council