Петро Порошенко і Джон Болтон
Петро Порошенко і Джон Болтон president.gov.ua

Порошенко хотів придбати якомога більше американської зброї для ЗСУ – мемуари Болтона

  Читайте по-русски
  На думку ексрадника Трампа, якби Україна у 2008 році отримала перспективу членства у НАТО, Росія не зважилась би на військову агресію

  Колишній радник президента США з національної безпеки Джон Болтон у своїй новій книзі "Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому" згадує, що Петро Порошенко хотів купити якомога більше американської зброї для Збройних сил України. Болтон також розповів, як його вразила реакція людей на параді з нагоди Дня незалежності, коли п'ятий президент України заявив про намір створити помісну Православну церкву, незалежну від Москви.

  "Моя перша велика зустріч із самою Україною в Адміністрації Трампа відбулася в 2018 році, коли я прилетів до Києва, щоб відзначити 24 серпня річницю проголошення незалежності України від Радянського Союзу. Джим Маттіс (міністр оборони США) відвідував таку церемонію в 2017 році, відчуваючи, як і я, наскільки важливо демонструвати рішучість США на підтримку подальшої незалежності та життєздатності України. Зважаючи на односторонню анексію Криму, а також очевидну допомогу Росії та контроль над "опозиційними" силами на сході України, ця стурбованість була далеко не гіпотетичною", – пише Болтон.

  І продовжує: "Я стояв на платформі разом із президентом Петром Порошенком та вісьмома чи десятьма членами його уряду… Незважаючи на те, що парад нагадував першотравневу урочистість на Красній площі Москви під час Холодної війни, політично він був зовсім іншим. Виступ Порошенка був надзвичайно антимосковським, і найгучніші оплески йому пролунали, коли він пообіцяв створити автокефальний (незалежний від Москви) Український православний церковний патріархат".

  "Під час параду Порошенко кілька разів дякував мені за надане США обладнання і зброю, яку було видно прямо на параді, та за підрозділ Національної гвардії штату Теннессі, який крокував з іншими вояками НАТО, дислокованими в Україні для підготовки місцевих вояків", – згадує Болтон.

  Він також вказує, що український лідер під час урочистого прийому говорив про бажання придбати ще більше зброї у США для української армії.

  "Ми обговорили політику безпеки України, особливо стосовно Росії та різних загроз, які вона несе не лише у військовому плані, а також зусилля Москви зірвати вибори в Україні у 2019 році", – згадує Болтон.

  На думку колишнього радника Трампа, якби Україна у 2008 році отримала перспективу членства в НАТО, то Росія б не зважилась на військову агресію.

  "Україна перебуває під інтенсивним московським політичним та економічним тиском. У 2014 році Москва організувала нелегітимну анексію Криму після військового втручання. Це перша після 1945 року зміна європейських кордонів за допомогою військової сили. Московські війська залишилися дислокованими по всій території Донбасу на Сході України, підтримуючи і фактично керуючи там сепаратистськими силами. Цей важливий московсько-американський диспут доводить, що через відмову вчасно прийняти Україну до НАТО ця велика, критично важлива країна залишилася вразливою до зусиль Путіна відновити московську гегемонію на теренах колишнього СРСР", – пише Джон Болтон.

  Як повідомляв 5.UA, США схвалили продаж Україні катерів та озброєння на $600 млн.

  Попередній матеріал
  Вирубка лісу у зоні відчуження: стало відомо, хто "кришує" вивезення деревини із Чорнобиля – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Влада демонструє злочинну недбалість, ігноруючи стихійне лихо – Княжицький
  Loading...