Маделен Мун, міжнародні спостерігачі
Маделен Мун, міжнародні спостерігачі 5 канал

Як місії ОБСЄ, НАТО та Європарламенту оцінили перебіг виборів в Україні – включення

Читайте по-русски
Відзначили непрозоре фінансування політичних партій та порушення на мажоритарних округах

Дочасні парламентські вибори в Україні відбулися демократично. До такого спільного знаменника сходяться міжнародні спостерігачі, які перебували під час волевиявлення в нашій країні.

"Україна дуже швидко пройшла шлях до демократичних виборів. І це можливість людей демократично обирати керівників країни і визначати напрям розвитку своєї держави", – відмітила Маделен Мун, глава делегації парламентської асамблеї НАТО.

Делегації з місії ОБСЄ, НАТО та Європарламенту зазначають: поодинокі порушення таки були, проте не мали значного впливу на результат голосування. Зокрема, відзначили непрозоре фінансування політичних партій та порушення на мажоритарних округах. Представники місій фіксували й заангажовану роботу деяких ЗМІ. Зокрема тих, що зосереджені в руках декількох осіб та які давали упереджену і неправдиву інформацію. Відзначили міжнародні гості й роботу Центральної виборчої комісії. Адже передвиборча кампанія була організована в надкороткий термін.

"Кампанія була проведена в конкурентоспроможних умовах і загалом зловживань не було. Органи, які здійснювали підготовку виборів, спрацювали компетентно, підготувавши вибори в короткий термін. Проте зафіксоване використання прогалин у законодавстві для того, щоб просувати свої партії. Те саме можна сказати і про медіа", – зауважив керівник місії короткотермінових спостерігачів ОБСЄ Ілкка Канерва.

Як повідомляв 5.ua, представники місії Канади, які спостерігали за голосуванням в Україні, відзначили демократичність процесу волевиявлення.

Попередній матеріал
"Це була радість до сліз": у Сєвєродонецьку відзначають п'яту річницю визволення міста
Наступний матеріал
Виборчий креатив: у мережі з'явилося відео, як у Дніпрі невикористані бюлетені гасили сокирою
Loading...

Разумков натякнув, що ''Слузі народу'' для коаліції більше ніхто не потрібен

Із окупованих територій виборців не завозили: якими були порушення на виборах у прифронтовій зоні

Сезон відпусток вплинув: "ОПОРА" відзвітувала про хід голосування

У ВР повідомили, коли мають зібратися новообрані нардепи

Понад 90% документів із мокрими печатками опрацьовано на окружній дільниці в Харкові

У 119-му окрузі на Львівщині перемагає кандидат від "ЄС" – подробиці