Вибори
Вибори Depositphotos

Із окупованих територій виборців не завозили: якими були порушення на виборах у прифронтовій зоні

Читайте по-русски
Загалом на виборах було зареєстровано майже 2500 порушень

В ефірі "5 каналу" радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко розповів про вибори у прифронтовій зоні.

"Донецька і Луганська область – це зони особливої уваги. Я нагадаю, там є виборчі округи, на яких усього дві дільниці, наприклад. І мала можливість там проголосувати трохи більше, ніж тисяча осіб. Зрозуміло, що градус боротьби там був доволі високий. І можна було передбачати, що можливі якісь технології впливу, але з окупованих територій трафік у день виборів 21 липня був приблизно такий самий, як і в попередні дні. Тому можна сказати, що за рахунок збільшення трафіку намагалися якимось чином вплинути на результат волевиявлення – цього не було", – сказав він.

"Що стосується КПВВ "Мар'їнка" (імовірно, Варченко має на увазі КПВВ "Майорське" – ред.), звідти вранці надійшло повідомлення, що воно заміноване. Там були виявлені снаряди, але під вечір цей рух було поновлено, і громадяни мали можливість проголосувати. Досі в нас залишаються певні виклики по Донецькій області, але основні проблеми нам вдалося уникнути", – розповів Варченко.  

Він також озвучив, які порушення були загалом на виборах. 

"Станом на вчора було зареєстровано майже 2500 порушень. Наскільки це мало чи багато, ми порівнюємо з тими виборами, які теж можуть бути еталонними, – це президентські вибори. Тоді теж було зафіксовано близько 2500 порушень. Але насправді під час президентських виборів було 39 кандидатів, а на парламентських виборах лише на мажоритарних округах боролися 3 тисячі кандидатів. Тому зрозуміло, що мотивація і накал боротьби був інший. І через те ми прогнозували, що буде більше інформації про порушення", – зазначили в МВС.

Там також повідомили: "За наслідками порушення, що у нас сталися, відбулися 2500 тисячі звернень, було 103 справи внесено до ЄРД. Це ті, які мали ознаки кримінального злочину. Значна частина з них стосувалися поведінки виборців, які не розуміли або свідомо робили злочин на виборчих дільницях. Більше десятка було зафіксовано порушень, коли члени виборчих комісій чи то не розуміючи законодавства, чи то з умислом спотворювали виборчі протоколи, заздалегідь підписуючи їх… Також були зафіксовані "замінування", які відпрацьовували правоохоронці і надзвичайники".

При цьому Варченко наголосив: "Якихось серйозних масштабних порушень, які би вплинули вцілому на результати голосування, в Україні немає. Ці інциденти серйозно не пливають на результати виборів".

Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працювали вони до 20:00. Голосування відбувалося за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками було представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотувалося понад три тисячі кандидатів.

Додамо, що нині ЦВК опрацювала вже більше 50% протоколів

Попередній матеріал
У ВР повідомили, коли мають зібратися новообрані нардепи
Наступний матеріал
Сенсаційна знахідка: біля Львова археологи знайшли уламки амфори Трипільської культури
Loading...