Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська Facebook / МВС України

Сезон відпусток вплинув: "ОПОРА" відзвітувала про хід голосування

Читайте по-русски
На хід волевиявлення порушення не вплинули, переконують в організації

Майже 800 порушень виборчого законодавства зафіксувано громадянською мережею "ОПОРА" під час голосування на позачергових парламентських виборах.

Відповідну інформацію її представники повідомили під час брифінгу. Серед порушень називають фотографування виборчих бюлетенів і агітація за кандидатів безпосередньо на дільницях. Фіксували також і кілька спроб винесення бюлетеня за межі дільниці.

Водночас, в "ОПОРІ" переконують, що на хід волевиявлення зафіксовані порушення серйозно не вплинули.

"188 інцидентів і порушень стосується неналежного матеріально-технічного забезпечення приміщень для голосування. Як-то невідповідної кількості урн чи, знову ж таки, кабінок, у яких, наприклад, люди із інвалідністю не могли заїхати на візку проголосувати. Їм доводилося голосувати на підвіконні, порушуючи процедуру або порядок голосування… "ОПОРА", в цілому, може стверджувати, що день голосування і підрахунок пройшов переважно відповідно до законодавства України", – зазначила керівниця ГМ Ольга Айвазовська.

Також у "Опорі" зауважили, що явка на виборах, за їхніми підрахунками, склала понад 48% – це рекордно низькі цифри для України. Пов'язують це із сезоном відпусток. 

Нагадаємо, у Центрвиборчкомі закінчили опрацьовувати електронні протоколи з закордонних дільниць на позачергових парламентських виборах в Україні. За результатами опрацювання 100% голосів, перемогу здобула партія "Європейська солідарність".

Попередній матеріал
Понад 90% документів із мокрими печатками опрацьовано на окружній дільниці в Харкові
Наступний матеріал
Разумков натякнув, що ''Слузі народу'' для коаліції більше ніхто не потрібен
Loading...