Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

"У розрізі регіонів істотно змінилася динаміка": Айвазовська порівняла явку 2014 і 2019 років

Читайте по-русски
Схід і південь України підвищили свою активність на парламентських виборах

Така тенденція збереглася в тренді ще президентської кампанії. Про це в ефірі "5 каналу" розповіла координаторка виборчих програм "ОПОРА" Ольга Айвазовська.

"Явка, станом на 16:00, лише на 4% нижча за ту, яка була на позачергових виборах у 2014 році. Але в розрізі регіонів змінилася істотно динаміка: Західна Україна голосує гірше, станом на 16:00 – 34,3%, тоді як у 2014 році було 46,1%, центральна Україна теж голосує гірше, зараз 38,6%, тоді як в 2014-му було 43,9%. А от схід і південь підвищують свою активність: на сході нині 38%, було 32,6%, а на півдні – 36,2%, а було 34,6%. Загалом можемо стверджувати, що пропорція західних і східних, південних і центральних виборців змінилася і вона дещо підтверджує тренд президентської кампанії", – прокоментувала Айвазовська.

Вона додала, що в Одеській області була завжди найгірша явка, "тоді, як бачимо зараз, – значний приріст і на президентських і на парламентських".

Серед аутсайдерів, як на президентських, так і на парламентських виборах, Айвазовська назвала Закарпаття.

Повний запис програми за участі Ольги Айвазовської дивіться тут:

Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працювали вони до 20:00. Голосування відбувалося за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками було представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотувалося понад три тисячі кандидатів. Станом на 16:00, за даними зі 140 із 199 округів явка виборців на позачергових виборах народних депутатів України становила 36,11%.

Додамо, що станом на 18:00 надійшло 1792 повідомлення про порушення, пов’язані з виборчим процесом, складено 44 протоколи про адміністративні правопорушення, відкрито 44 кримінальних провадження. 

Попередній матеріал
На підприємстві у Кривому Розі СБУ проводила обшуки 14 годин – подробиці
Наступний матеріал
Оновлені дані: очікується прес-конференція "Національного екзит-полу 2019"

Про результати екзит-полу в марафоні "Стоп реванш!": спільний ефір двох телеканалів – відео

У вишиванках і з гостями: як у Дніпрі голосувало весілля

Прес-конференція "Національного екзит-полу 2019" – завершено

"Ми не здамося і не здамо": про що говорять у штабі "Європейської солідарності" – включення

Голосування за кордоном: як відбувається волевиявлення в Чехії

На станції "Академік Вернадський" проголосували полярники – яка була явка