На станції "Академік Вернадський" проголосували полярники
На станції "Академік Вернадський" проголосували полярники mon.gov.ua

На станції "Академік Вернадський" проголосували полярники – яка була явка

Читайте по-русски
Полярники та полярниці голосували лише за загальнонаціональними списками партій, тобто за мажоритарників не голосували

На станції "Академік Вернадський" закінчилося голосування на позачергових виборах до Верховної Ради України. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

"До нього (голосування – ред.) долучилися 12 учасників 24-ї Української антарктичної експедиції, тобто явка традиційно становить 100%. Голосування розпочалося о 8:00 за місцевим часом (о 14:00 за київським) і тривало 30 хвилин", – йдеться у повідомленні.

Полярники та полярниці голосували лише за загальнонаціональними списками партій. Спецдільниця в Антарктиді не прикріплена до жодного з мажоритарних округів.

Станція "Академік Вернадський" розташована за 15 тисяч км від Києва і є найвіддаленішою виборчою дільницею України, тож виборча процедура тут має свої особливості. Зокрема, полярники використовують не "живі" бюлетені, а їхні роздруковані сканкопії, які напередодні надсилає ЦВК. У день виборів в одному з приміщень станції встановлюють саморобну кабінку для голосування та урну. Відтак у присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів, а сканкопію протоколу результатів голосування відразу через інтернет надсилають у Київ.

Відповідальність за забезпечення процесу голосування покладено на виборчу комісію, створену з числа учасників експедиції. Напередодні ЦВК затвердив склад комісії на цій спецдільниці, головою було визначено начальника 24-ї УАЕ Ігоря Дикого. Полярники голосували на станції в приміщенні бару "Фарадей". Після голосування та підрахунку голосів оригінали документів переклали в конверти та опечатали їх. За нагоди ці документи передадуть до ЦВК.

На станції "Академік Вернадський" проголосували полярники
На станції "Академік Вернадський" проголосували полярникиmon.gov.ua

У МОН нагадали, що учасники українських антарктичних експедицій мають можливість реалізувати своє виборче право на станції "Академік Вернадський" з 1998 року. Вони можуть взяти участь в обранні президента та парламенту, проте не голосують за кандидатів в одномандатних округах та не беруть участі у місцевих виборах.

На станції "Академік Вернадський" проголосували полярники
На станції "Академік Вернадський" проголосували полярникиmon.gov.ua

Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради тривають в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працюватимуть вони до 20:00. Голосування відбувається за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотується понад три тисячі кандидатів. Станом на 16:00 за даними зі 140 із 199 округів явка виборців на позачергових виборах народних депутатів України становить 36,11%.

Попередній матеріал
Зняті труси, псевдожурналісти, що "їхали" на Донбас, та з’їдені бюлетені – найкурйозніші моменти виборів до ВР
Наступний матеріал
Щось пішло не за планом: перебіг порушень на виборчих дільницях – оновлюється
Loading...