Прес-центр "ЄС"
Прес-центр "ЄС" 5 канал

"Ми не здамося і не здамо": про що говорять у штабі "Європейської солідарності" – включення

Читайте по-русски
Родзинкою заходу стало те, що гостей частували кримськотатарським пловом

Журналіст "5 каналу" Леся Головата розповіла, що відбувається у прес-центрі політсили "Європейська солідарність", де очікують на завершення голосування і на перші результати екзитполів.

Штаб розмістили під відкритим небом. Захід, як і під час президентських виборів, хотіли провести в "Мистецькому арсеналі", але державне управління справами не дало дозволу на оренду цього приміщення. Отож захід провели поруч із "Мистецьким арсеналом", тому час від часу заходу заважав мінливий столичний дощ. 

Брифінги тут відбувалися щогодини. Так, голова комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар повідомила, що надто низькою є явка виборців в західній Україні та що більше голосують на сході, тому закликала виборців активізуватися. 

ОНОВЛЕННЯ. А віцепрем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала: вважає, що парламент вже ІХ скликання першочергово має проголосувати закон "Про національну безпеку". Політик також переконана, що вже у 2023 році можна починати перемовини про кандидування України до Європейського Союзу. 

А важковаговик у "політичному спецназі" "Європейської солідарності" – герой України, генерал Михайло Забродський наголосив, що ні він, ні "ЄС" ніколи не здадуть інтересів України. 

"Ніколи не здаватися. Тому що саме зараз ситуація складається таким чином, що є реальна загроза реваншу, в тому числі в парламенті нового скликання. Заходять таки політсили, які навіть у своїх програмах вже зазначають можливість зміни курсу і можливість перегляду того, що було зроблено за ці п'ять років. У будь-якому разі, незважаючи, в якій кількості ми будемо представлені в парламенті, ми не здамося і не здамо. Плануємо діяти в суто парламентський спосіб і відповідно до регламенту ВР", – сказав військовослужбовець. 

Символічним було й те, що головною стравою для частування на заході став кримськотатарський плов. 

Як повідомляв 5.UA, позачергові вибори до Верховної Ради завершилися в Україні. О 8:00 по всій Україні відкрилися виборчі дільниці, працювали вони до 20:00. Голосування відбувалося за змішаною виборчою системою. У бюлетені за партійними списками було представлено 22 політичні партії. А в мажоритарних округах балотувалося понад три тисячі кандидатів. Станом на 16:00, за даними зі 140 із 199 округів, явка виборців на позачергових виборах народних депутатів України становила 36,11%.

Попередній матеріал
Голосування за кордоном: як відбувається волевиявлення в Чехії
Наступний матеріал
Які настрої у штабах партій та як розважаються в очікуванні результатів – включення
Loading...